Minecraft się sprzedał? Ponad 100 milionów sztuk

Napisane
5 1 1 1 1 1 (1 ocena)

minecraft statystyki sprzedazy 2016 infografika news
 
Minecraft się sprzedał? Chociaż zdanie to brzmi może dziwnie to faktem jest, że się sprzedał i to w ilości ponad stu milionów sztuk. Z okazji tego wydarzenia Mojang przygotował infografikę.
 

Statystyki sprzedaży Minecraft do czerwca 2016 - infografika 

minecraft statystyki sprzedazy 2016 infografika
 

Podział rynku wg. wersji PC/java - mobilne - konsole

 
Jak można łatwo zauważyć na zamieszczonej wyżej infografice, w większości regionów wersje Minecraft na urządzenia przenośne oraz konsole stanowią większą część rynku niż dla wersji Minecraft PC/Java co pewnie może wielu z Was zdziwić. 
 
W Ameryce Północnej odsetek graczy grających na PC to tylko 19%, i prawie po połowie z reszty podzieliły się platformy mobilne i konsolowe uzyskując 41 i 40% co oznacza, że jest ich łacznie 4 razy tyle co użytkoników PC/java.
 
Podobnie sytuacja z podziałem platform względem Ameryki Północnej  występuje w części południowej oraz na kontynencie Afrykańskim. W Europie zaś różnice nie są już tak duże, ale użytkownicy wersji PC/java dalej stanowią mniejszą grupę o kilka punktów procentowych względem mobilnych oraz konsolowych wersji Minecraft.
 
Na kontynencie Azjatyckim dominują wersje mobilne Minecraft z 51% udziałów w rynku, 31% PC/java oraz najmniej z wszystkich innych kontynentów mają użytkowników konsolowych. 
 
Na infografice znalzły się też dwa czysto hipotetyczne stwierdzenia. Pierwsze z nich obrazuje, jeśli użytkownicy wszytkich zakupionych wersji Minecraft stowrzyli by nową nację na Ziemi, była by ona pod względem liczebności dwunastą największą populacją zaraz za Rosją, Meksykiem oraz Japonią z liczbą ponad 106 milionów obywateli. 
 
Drugie zakłada, jeśli miesięczna ilość ponad 40 milionów aktywnych użytkoników gry złapała by się za ręce, byli by oni w stanie objąc okręgiem całą Ziemie i to 1,5 razy. Tylko wtedy gracze będą mieć zajęte obie ręce i nikt ni pogra. Co za koszmar!

 

Sprzedaż bieżąca Minecraft

 
Obecnie wg. danych podanych przez Mojang, dziennie sprzedaje się średnio około 53 000 sztuk Minecraft na wszystkich platformach. 

 


Minecraft się sprzedał? Ponad 100 milionów sztuk - 5.0 out of 5 based on 1 vote
 

logo mcadmins

minecraft-1.13-co-nowego
sygnatury-minecraft-na-forum-strone

SOCIAL

 
 
 
 
  Minecraft Polska

 ADS