Godzina kodowania w Minecraft - edycja 2016

Napisane
4.5 1 1 1 1 1 (4 ocen)

code org godzina kodowania minecraft edycja 2016
Mniej więcej rok temu ruszyła akcja na code.org - Minecraft: Godzina Kodowania. Cała inicjatywa ma na celu uczyć przez zabawę programowania (kodowania). W tym roku została przygotowana nowa edycja, tym razem skupiająca się na projektowaniu zachowań mobów.
 
Tak samo jak w edycji I na początek wita nas Intro wideo z komentarzem Jeba, głównego programisty w Mojang. Przedstawia on z czym przyjdzie nam zmierzyć się w tej edycji Godziny Kodowania. Obecna druga edycja Godziny Kodowania z Minecraft zawiera 12 etapów do przejścia (edycja pierwsza z 2015 miała ich 14). 
 
steve alex godzina kodowania minecraft
 
W czwartym etapie gry tak samo jak w zeszłorocznej edycji mamy do wyboru jedną z postaci Steve lub Alex, którą chcemy zagrać. Tym razem sterowanie postacią odbywa się za pomoca kursorów, ponieważ mamy skupić się na porgramowaniu przemieszczania oraz eventów wykonywanych przez moby.
 
sterowanie godzina kodowania w minecraft 2016
 
 
 
Obecna edycja jest dużo bardziej rozbudowana w funkcje jakie możemy programować. Przechodząc do kolejnych etapów dostajemy coraz więcej poleceń wykonawczych oraz różnego rodzaju pętli i funkcji. Poniżej pełna lista na załączonym obrazku z 12 etapu. To jak wykorzystasz te wszystkie bloki zależy tylko do Ciebie.

 

code org godzina kodowania minecraft edycja 2016 etap 12 gry
 
Intro wprowadzające do zabawy w Godzina Kodowania w Minecraft 
 
Cała zabawa jest intyicyjna i pozwala w łatwy sposób przyswoić podstawy wiedzy związanej z programowaniem. Jeśli edycja 2016 Godziny Kodowania z Minecraft jest dla Ciebie zbyt trudna warto spróbować swych sił w pierwszej edycji z 2015. Jest on bardzo dobrym wprowadzeniem do mechaniki całej zabawy w mini-grze. Poniżej linki do gry na code.org do edycji 2015 oraz 2016.

 

Zagraj w Minecraft: Godzina Kodowania

 
Edycja druga 2016 - Minecraft: Godzina Kodowania - Projektant 
code org godzina kodowania minecraft edycja 2016 jestes deweloperem
 
Edycja pierwsza 2015 - Minecraft: Godzina Kodowania - Podstawy
godzina-kodowania-2015
 

Godzina kodowania w Minecraft - edycja 2016 - 4.5 out of 5 based on 4 votes
 

logo mcadmins

minecraft-1.13-co-nowego
sygnatury-minecraft-na-forum-strone

SOCIAL

 
 
 
 
  Minecraft Polska

 ADS