Zmiany w redstone - Pocket / Win10

Napisane
4 1 1 1 1 1 (3 ocen)

observer header mcpe blok obserwatora redstone
Rozwój Minecraft w wersji MCPE ostatnio idzie dużo szybciej niż wersji PC/Mac. Tym razem zespół odpowiedzialny za wersję Pocket / Win 10 planuje wporwadzić kilka ważnych zmian w mechanizmach czerwonego proszku. Zobaczmy zatem nad czym pracują.
 
Obecnie mówiąc o energi (z redstone), blok może:
  • wydzielać energie (często mówi się o mocnym sygnale lub o bezpośrednio zasilanym sygnale)
  • być zasilany (wydziela słaby sygnał lub pośredni)
  • być niezasilony

 

Na obrazku poniżej można zobaczyć w akcji jak takie zależności działają. Aby przekazać dalej niż blok pod spodem, należało użyć przewodu z czerwonego proszku do zasialenia dalszych bloków. 
 
redstone mcpe quasi connectivity
 
Podobnie wygląda sprawa zasilania bloków, odnośnie Pistonów.
redstone mcpe quasi connectivity piston
 
Oczywiście obeznani inżynierowie machanizmów czerwonego proszku powiedzą "ale zaraz chwila..., gdzie jest energia przekazywana przez quasi-połączenie (z eng. quasi-connectivity)?". Tak naprawdę quasi-connectivity to bug. W edycji PC pistony mogą dobierać energię w odległości 2 bloków, jeśli ułożymy je w odpowiedni sposób w przekątnej do bloku zasilanego.
 
Przy pomocy tego "cudownego" zasialania bloków, cała społeczność tworzy różnego rodzaju, machanizmy, automatyczne farmy oraz latające maszyny.
 
Przy tworzeniu, machanizmów czerwonego proszku dla wersji Minecraft Pocket (MPCE), twórcy doszli do wnoisku, aby nie dodawać tego buga do tej wersji gry. Oczywiście jako alternatywę wpadliśmy na pomysł stowrzenia bloku, który w 100% zastąpi bug i będzie dawał nawet lepsze możliwości. 
 
I tak powstał blok Obserwatora (obrazek poniże, blok po prawej obserwujący wzrost sadzonki).
 
blok obserwera patrzy jak rosnie sadzonka
 
Blok został przetestowany na różnych wersjach testowych (buildy) i zespół odpowiedzialny za wersję MCPE, nie może się już doczekać, żeby zobaczyć co społeczność graczy zrobi z tym nowym blokiem. Dodane zostały także nowości w mechanice redstone/piston i od teraz pistony mogą teraz przesuwać skrzynie oraz różne inne wcześniej nie dostępne bloki.
 
Obecnie nowe mechanizmy pistonów oraz redstone nie są dostępne, ponieważ zespół chce jeszcze wysłuchać społeczności co ma do powiedzenia odnośnie tych nowości w redstone. Co do wersji PC, gracze mogą być spokojni ponieważ Mojang nie zamierza usuwać z gry "mechaniki" quasi-connectivity. Musicie być czujni, dla was też się coś znajdzie w przyszłości.

 


Zmiany w redstone - Pocket / Win10 - 4.0 out of 5 based on 3 votes
 

logo mcadmins

minecraft-1.13-co-nowego
sygnatury-minecraft-na-forum-strone

SOCIAL

 
 
 
 
  Minecraft Polska

 ADS