122 miliony kopii Minecraft

Napisane
5 1 1 1 1 1 (1 ocena)

minecraft 122 kopii sprzedanych
Minecraft pobił kolejny rekord. 27 lutego 2017 gra przekroczyła 122 miliony sprzedanych sztuk na wszystkich platformach. Warto nadmienić także, iż aktywana liczba graczy w każdym miesiącu wynosi około 55 milionów. 
 
W każdym miesiącu 55 milionów użytkowników przynajmniej raz uruchamia grę. Dane te dotyczą statystyk zbieranych przez serwery, klienta gry oraz ilość uruchomień aplikacji w moblinych wersjach. 
 
 
Taki wynik sprzedaży oraz aktywność gracz jest efektem dostępności gry na wiele platform. Kolejną platfromą na jakiej już ogłoszono pojawienie się w przyszłości Minecraft to nowa konsola od Nitendo. Ich nowy produkt pod nazwą Nitendo Switch juz teraz bije rekordy popularności i sprzedaży a pojawienie się Minecraft na tą nową konsolę powiększy tylko jej wyniki popularności.

 

Minecraft jest na tyle wyjątkową grę, ponieważ prawdopodobnie żadna inna gra nigdy nie była dostępna na tak wiele platform, oferując jednocześnie tak długie wsparcie twórców oraz aktualizacje.,
 
Dla mniej zaznajomionych z historią gry warto dodać, że jej początki oscylują na okres maja 2009r. Za kilka miesięcy gra będzie miała swoje 8 urodziny, jeśli liczyć właśnie od daty rozpoczęcia przez Notcha prac na Minecraft.
 

 


122 miliony kopii Minecraft - 5.0 out of 5 based on 1 vote
 

logo mcadmins

minecraft-1.13-co-nowego
sygnatury-minecraft-na-forum-strone

SOCIAL

 
 
 
 
  Minecraft Polska

 ADS