Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 14 maj 2019 Aktualizacja 14 maj 2019

Cave game tech test - 10 maja 2009r wszystko się zaczęło

bolda500 14 maj 2019

Dokładnie 10 maja 2009 roku, pierwszy twórca i pomysłodawca gry Minecraft czyli Notch rozpoczął pracę nad grą, w którą w ciągu dekady zagrały miliony graczy z całego świata. 
 

3 dni później....

czyli 13 maja Notch tworzy pierwszy filmik z gry o nazwie Cave Game tech test, który przechodzi do historii gry Minecraft. To jak wtedy wyglądała gra wielu może osobom może nasuwać myśli, niby co w niej fajnego, jakieś bloki proceduralnie wygenerowane na dość prostych pikselowych teksturach. 
 
 
Tego samego dnia podczas rozmowy na IRC'u związanym z slinkiem graficznym Java LWJGL, Notch pokazuje jedną z gier na której się wzorował tworząć Cave Game, które później otrzymało nazwę  „ Minecraft: Order of the Stone ”, a następnie ostatecznie zmienił ją na „ Minecraft ”. 
 
Wspomniany filmik pochodził z gry Infiniminer, znajdziesz go poniżej. Sama data publikacji tego filmiku jest już dobrym dowodem na to, że Notch mocno się musiał wzorować na niej. Notch nawet przytoczył słowa, że jego gra to klon Infiniminer'a, poniewaz jego kod zródłowy był już dostępny w sieci, ale to już temat na osobny wpis.
 
Infiniminer Demolition Fun
 
Kiedy "ruszyła maszyna" i Minecraft wzbił się na fali swojego sukcesu przez długi czas rozwój gry i wszystkie zmiany Notch publikował na swoim prywatnym blogu, który jest dalej dostępny. Jeśli chcesz możesz sam/a poczytać wiadomości z 2009r jak wyglądał rozwój gry - blog Notcha
 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij