Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 12 październik 2019 Aktualizacja 12 październik 2019

Kiedy Minecraft 1.15 | 1.16? - pszczoły, aktualizacja netheru oraz jaskiń

bolda500 12 październik 2019

Ponad tydzień temu miało miejsce wydarzenie Minecon Live 2019 podczas którego zasypano nas masą nowości i zapowiedzi. Dziś przedstawimy kilka faktów i dat na temat zapowiedzianych zmian dla wydań 1.15 oraz 1.16.
 
 

Pszczoły i miód - Aktualizacja Minecraft 1.15 JAVA / MCPE

Pierwszą wzmianką jest dodanie pszczół, uli, gniazd oraz miodu dla obu wydań Java oraz MCPE (edycja Bedrock). Aktualizacja 1.15 ma zostać wydana przed okresem świąt Bożego Narodzenia tego roku. Bee Update pojawi się w tym samym czasie na obie edycje JAVA oraz Bedrock.
 
W aktualizacji 1.15 ma zostać także poprawionych wiele krytycznych błędów z wydań 1.14.x oraz kolejene usprawnienia w silniku renderowania. Oby nie było gorzej niż jest obecnie, trzymamy kciuki. 
 

Aktualizacja Netheru

Tak jak zapowiedziano podczas Minecon Live 2019, aktualizacja Netheru oraz nowe moby i biomy pojawią się w wydaniu Minecraft 1.16. Prace nad snapshotami oraz całym wydaniem 1.16 mają rozpocząć się dopiero na początku 2020 i nie została zapowiedziana konkretna data wydania dla tej aktualizacji.
 
Więcej o tej aktualizacji Netheru tutaj -> Co nowego w Minecraft 1.16?
 
Pigmen Zombie otrzyma nową nazwę "Zombified Piglins", z gry zostanie usunięta zwartość dotycząca trafinia przez piorun świnki i jest to związane ze zmianami w aktualizacji Netheru. 
 

Aktualizacja jaskiń

Nie muszę chyba wypisywać ile osób liczyło, że podczas Minecon zapowiedziana zostanie aktualizacja jaskiń. Nie tym razem, twórcy wybrali Nether a sama aktualizacja jaskiń nie powjawi się ani w wydaniu Minecraft 1.15 ani 1.16. Możliwe, że aktualizacja jaskiń zostanie wydana w Minecraft 1.17 lub późniejszym. 
 

Stół do produkcji strzał oraz hutniczy

Podobnie jest z dwoma stołami warsztatowymi - do produkcji strzał oraz hutniczy (The Fletching Table oraz Smithing Table), które obecnie nie posiadają żadnej funkcji w grze. Wg, informacji z twiittera od jednego z pracowników, funkcjonalność dla tych stołów nie pojawi się w Minecraft 1.15 i prawdopodobnie w Minecraft 1.16 także z nich nie skorzystamy.
 

 


Podsumowanie
  • Minecraft 1.15 - przed świętami Bożego Narodzenia 2019.
  • Minecraft 1.16 - rozpoczęcie prac na początku 2020 - brak daty premiery.
  • Aktualizacja jasiń - po aktualizacji 1.16 lub kolejnej.
  • Stoły warsztatowe - może pojawią się w 1.16 ale to nie jest pewne.
 
Jak widzisz, jest kilka niewiadomych, jak data aktualizacji jaskiń oraz dwóch stołów warsztatowych. Już samo przesunięcie aktualizacji jaskiń może wzbudzać sporo gniewu wsród graczy, a ilość memów oraz innego rodzaju działań społeczności w internecie, aby nakłonić twórców do pracy nad nią jest ogromna. Powstało nawet głosowanie na stronie, w kórym zaproponowana nazwa bestii z netheru to właśnie "cave update" i zebrała ona już ponad 1000 pozytywnych glosów (obecnie wpis chyba już nie istnieje, nie możemy go odszukać).
 
Jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe informacje o których nie napisaliśmy zostaw komentarz.

 

 

 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6 ocen)
Udostępnij