Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 23 wrzesień 2021 Aktualizacja 23 wrzesień 2021

Minecraft na Playstation 5 - czy warto kupić?

bolda500 23 wrzesień 2021

Minecraft pierwszy raz zadebiutował na konsolach w 2013 roku. Swoją otwartością przyciągnął potężną rzeszę fanów, którzy po dziś dzień zagrywają się z pełnym entuzjazmem. Ogromny świat i nieograniczone możliwości w jego kreowaniu sprawiły, że produkcja ta znajduje się na ustach graczy niemal bez przerwy.
 
Silnik graficzny wspomnianej gry może błędnie sugerować, że nie jest ona wcale wymagająca. Jak się okazuje, generowany świat wymaga naprawdę solidnych podzespołów, dlatego warto pójść z duchem czasu i wyposażyć się w najnowszy model konsoli, PlayStation 5.
 

Co zyskujemy, grając w Minecraft na PS5?

Decydując się na rozgrywkę przy pomocy najnowszej wersji konsoli, jaką jest Playstation 5, otrzymujemy możliwość tworzenia większych światów. Mimo że na pierwszy rzut oka wiele się nie zmienia w danej produkcji, w przypadku konsoli PS5, możemy zaobserwować znaczny wzrost wydajności.
 
Wczytywanie się gry trwa dwa razy krócej (galeria obrazów poniżej), a to już samo w sobie powinno posłużyć nam za odpowiedź na pytanie: "Czy warto kupić grę Minecraft na omawianą konsolę?". Oczywiście to nie wszystko, gdyż nowy układ graficzny zaimplementowany w PlayStation 5 polepsza jakość generowanych tekstur, dzięki czemu wydają się one żywsze. Także użytkownicy Xbox Series X mogą cieszyć się opcją ray tracingu, nie mniej jednak gra na PS5 jest równie przyjemna.
 
Porównanie czasów uruchamiania gry Minecraft na PS 4 vs PS 5
[zródło:YourSixStudios - www.youtube.com/watch?v=neAzsT_Ym08]
 
Wczytanie gry Minecraft na PS 5 trwa zaledwie 30s względem PS 4, na którym czas ten jest wydłużony do 1m 33s.

 


Minecraft i najlepsza wersja konsoli PlayStation 5

Ponieważ Minecraft jest grą szczególnie wymagającą, warto wyposażyć się w wersję bez napędu optycznego. W ten sposób nie dość, że zaoszczędzimy pieniądze, to w dodatku wybór ten sprawi, że nasze urządzenie nie będzie się aż tak przegrzewać. Może się to okazać kluczowe szczególnie przy tego typu produkcjach, gdzie świat jest ogromny.
 
Obecnie niemal wszystko pobierane jest bezpośrednio z konsoli, dlatego rezygnacja z nośników nie powinna stanowić dla nas problemu. Unikniemy również pewnego dyskomfortu spowodowanego generowanym hałasem ze stacji Blue-Ray. 

Rozbuduj konsolę o dodatkowy dysk SSD M2

Kolejnym równie ważnym argumentem, dla którego warto kupić Minecraft na konsolę Playstation 5, jest fakt, że konsolę tę możemy rozbudować o dodatkowy dysk SSD M2. Istnieje szansa, że podczas gdy zdecydujemy się na instalację gry na drugim dysku, wydajność wzrośnie. Podłączenie dysku zewnętrznego nie jest najlepszym wyjściem, gdyż wziąć należy pod uwagę, że porty lubią się przegrzewać. Skorzystanie z drugiego, wewnętrznego dysku jest zatem rozwiązaniem niemal idealnym.
 
Rozczarować może jednak wąski wybór dysków SSD M2 ze względu na wymagania, jakie muszą spełnić. Jednym z nich może być  Gigabyte 1TB M.2 PCIe Gen4. Są to oczywiście dodatkowe koszta, dlatego warto tę możliwość potraktować jako czystą ciekawostkę. 

Minecraft na konsole? PlayStation 5 najlepszym wyborem!

Na chwilę obecną Minecraft najlepiej sobie radzi na konsoli PS5. Wpływa na to wiele czynników, a przewyższająca jest zdecydowanie wydajność produkcji. Nie jest tajemnicą, że dla graczy liczy się nie tylko dobra zabawa, ale również wygoda. Poprzednia wersja konsoli, mimo że nie jest najgorsza i cały czas dobrze sobie radzi, nie jest w stanie zaoferować nam tego samego co PlayStation 5.
 
Jeśli dysponujesz starszą wersją konsoli, dobrze jest przeanalizować, na czym nam najbardziej zależy. W chwili, gdy nasz tryb życia nie pozwala nam na ciągłe przesiadywanie przed ekranem telewizora, warto sięgnąć po Nitendo Switch. Minecraft na ps5 świetnie się spisze przy dłuższych posiedzeniach, oferując przy tym same korzyści, takie jak lepsze oświetlenie tekstur czy szybkość reakcji. Wybór ten z pewnością będzie idealny dla zapalonych graczy, tworzących wielkie światy i spektakularne obiekty.
 

Artykuł partnera: mediaexpert.pl


Oceń artykuł
4.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 4.17 (6 ocen)
Udostępnij