Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 16 grudzień 2015 Aktualizacja 16 grudzień 2015

Realms - obniżka cen oraz darmowe 30 dni dla każdego

bolda500 16 grudzień 2015

Usługa Realms przechodzi zmiany. Z okazji nadchodzących świąt, Mojang postanowił obniżyć na stałe ceny usług wynajmu serwerów Realms. Dodatkowo dla każdego, kto nie korzystał wcześniej z tej usługi przygotowano 30 dniowy trial (darmowy dostęp jednorazowy).
 

Czym jest usługa Realms?

Usługa Relams to proste rozwiązanie dla każdego, dające dostęp do świata gry Minecraft (przechowywanego na serwerach w chmurze Mojang) dla Ciebie i twoich znajomych. Wszystko jest na tyle proste w obsłudze, że nie wymaga do uruchomienia żadnej technicznej wiedzy z zakresu obsługi serwerów dedykowanych, wgrywania javy oraz dbania o backupy map itp. 
 
Sam proces uruchomienia świata w usłudze Realms sprowadza się do kilku prostych kliknięć i gotowe. Jedynym minusem tej usługi jest jej cena. Osoba, która chce grać samemu lub z znajomymi musi wykupić dostęp na wybrany przez siebie okres czasu. Wszyscy znajomi, których dodamy nie ponoszą żadnych opłat (za wyjątkiem kupna i posiadania oryginalnego Minecrafta).
 
Usługa jest obecnie dostępna tylko dla posiadaczy wersji PC Java. W przyszłości mają pojawić się także dla innych wersji.
 

 


Obniżka cen usługi Realms oraz darmowy dostęp na 30 dni

Mojang postanowił obniżyć ceny usług serwerów Realms we wszystkich planach okresu dostępowego. Poniżej znajduje się cennik z porównaniem starych cen. Wszystkie ceny podane są w dolarach ($), ze względu na zmiany kursów walut nie będziemy podawać cen w PLN bo mogą się one różnić.
 
  • 30 dni dostępu do Realms -  9.99$ (wcześniej 13$) - obniżka o 3$
  • 90 dni dostepu do Realms - 26.99$ (wcześniej 35$) - obniżka o 8$
  • 180 dni dostępu do Realms - 47.99$ (wcześniej 62$) - obniżka o 12$
Dodatkowo dla każdego, kto nigdy nie korzystał z usługi Relams, a chce ją przetestować, Mojang przygotował 30 dniowy trial (darmowy, ograniczony czasowo dostęp). To świetna okazja, aby w te święta zagrać ze znajomymi na wspólnym serwerze bez ponoszenia żadnych kosztów. Dostępnych jest mnóstwo gotowych map adventure, mini-gier oraz parkourów, a jeśli chcesz możesz także zagrać w tradycyjnym trybie gry survival.
 
Dla osób, które zakupiły (np. w listopadzie tego roku) usługę Realms w przeciągu ostatnich 45 dni otrzyma rekompensatę w postaci przedłużenia usługi na kolejne dni. Dla opcji 30 dni otrzymasz dodatkowe 15 dni, dla opcji 90 dni otrzymasz dodatkowe 45 dni oraz dla najdroższego pakietu 180 dni otrzymasz dodatkowe 90 dni. Rewelacyjnie :D ale....
 
Z drugiej jednak strony, patrząc na polskie realia, ceny i tak odstraszają, jedynie darmowy 30 dniowy dostęp do Relams dla posiadaczy oryginalnych kont Minecraft jest miłym prezentem od Mojang oraz Microsoftu. Czekamy na Twoją opinię co sądzisz o zmianach cen i czy usługa Realms wydaje Ci się teraz bardziej atrakycjna do kupna niż wcześniej.

 


Oceń artykuł
4.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 4.57 (7 ocen)
Udostępnij