Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 19 styczeń 2017 Aktualizacja 01 luty 2017

Microsoft wycofuje wsparcie dla Minecraft na Windows Phone

bolda500 01 luty 2017

W 2014 roku doszło do przejęcia przez Microsoft szwedzkiego studia Mojang oraz gry Minecraft. Początkowo myślano, że Microsoft porzuci wsparcie dla konurencyjnych platform jak playstation oraz innych. Jest niestety jedna z platform, która przynosi za małe zyski.
 
Microsoft umie liczyć i nie pozowolił by sobie na straty milionów dolarów wycofując wsparcie na paltformach jak PS3/4 Vita oraz innych. Tam liczba sprzedanych kopii gry jest ogromna i liczona jest w milionach. Pomimo tego jedna z nich czyli wersja Pocket na Windows Phone 8.1 oraz 10 daje zbyt małe zyski developerom aby był sens dalej rozwijać to wydanie. 
 
Oczywiście wersja Pocket Windows 10 Edition oraz te na iOS i Wii nie zostaną porzucone. Tam wyniki sprzedażowe także są dobre. Ostatnio wersja PC/java przekroczyła 25 milionów sztuk a łączna sprzedaż już dawno przekroczyła magiczną barierę 100 milionów na wszystkich platformach. 

 


Dlaczego wsparcie dla wersji Pocket Windows Phone ma zostać wycofane? Cóż, sprzedaż telefonów z tym system cały czas maleje i nic na to nie wskazuje aby miało się coś zmienić. Rynek telefonów z Windows Phone to obecnie poniżej 1% udziałów w całości. To wystarczy aby stwierzdzić dlaczego Microsoft wycofuje właśnie tu wspracie dla Minecraft.
 
Gra będzie dalej dostępna w sprzedaży na Windows Phone ale nie pojawią się już do tej wersji żadne aktualizacje. Dobrą wiadomością jest, że pojawia się także nowa platforma gdzie pojawić się ma Minecraft, a jest nią Nintendo Switch. Obecnie brak jakichkolwiek dokładnych infomracji na temat szczegółów oraz terminu premiery na Nitendo Switch ale jedno co wiadome to że gra jest w produkcji.
 

 


Oceń artykuł
4.4 1 1 1 1 1 Ocena 4.40 (5 ocen)
Udostępnij