Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 25 kwiecień 2014 Aktualizacja 25 kwiecień 2014

Snapshot 14w17a - Minecraft 1.8

bolda500 25 kwiecień 2014
 
Po małej przerwie [6 tygodni] w publikacji przez Mojang snapshotów doczekaliśmy się kolejnego wydania. Snapshot 14w17a wprowadza kilka nowych opcji do gry oraz dużo poprawek. Jakie? Przejdzmy najpierw do tego co nowe.
 
Najnowszy Snapshot 14w17a dodaje po raz pierwszy możliwość dokładnej konfiguracji tworzonych światów. Do menu przy konfiguracji nowej mapy zostały dodane aż cztery strony edycji ustawień generatora.
 
Liczba dostępnych opcji może przyprawić o zawrót głowy. Dwie strony ozaczone zostały także ostrzeżeniem aby tylko zaawansowani użytkownicy korzystali z tych zakładek i zawartych tam parametrów, ponieważ większość z nich jest zbyt skomplikowana dla przeciętnego użytkownika gry.
 

Lista zmian 14w17a:

  • Dodano nowy typ generatora kontrolowanego światów
  • Dodano opcję wyznaczenia granicy świata – więcej pod komendą /worldborder
  • Wprowadzono lekkie zmiany w interfejsie trybu multiplayer
  • Wprowadzono dużo poprawek błędów, bugów oraz odchudzono kod gry
 

Generator

Konfiguracja kontrolowanego generowania terenu:
 
Ekran wyboru typu generatora
 
1. Ustawienia podstawowe [basic]
 
2. Ustawienia rud [ore]
 
3. Ustawiena zaawansowene [advanced]
 
4. Ustawiena zaawansowene dodatkowe [advanced]
 
Jak widać na załączonych wyżej obrazkach liczba dostępnych opcji jest spora. Mamy 17 podstawowych ustawień, 11 ustawień dla rud po 4 parametry dla każdej oraz 16 zaawansowanych opcji. Dostępnych jest także 7 stworzonych przez Mojang losowych ustawień prezentujących możliwości nowego typu generatora. Są to: Water World, Isle Land, Caver's Delight, Mountain Madness, Drought, Caves of Chaos oraz Good Luck.
 
 
W najblizszym czasie przygotujemy obszerniejszy artykuł dotyczący tego jak korzystać z nowego typu generatora i do czego służą dane opcje.
Dodatkowo na naszym forum zamieściliśmy temat dotyczący nowego typu generatora gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoimi światami i konfiguracją. Temat na forum: Snapshot14w17a - Wasze Światy
 

Worldborder

Granica światów:
 
Przy konfiguracji granicy światów mapy dwie opcje:
/worldborder set [rozmiar] [szybkosc powiększania/zmniejszania granicy]
/worldborder set 100 5 - ustawia border na 100 bloków w czasie 5s
/worldborder center [pozycja x oraz z]
/worldborder center -120 350 - ustawia środek bordera na pozycje x=-120 z=350
 
Gracze oraz moby nie mogą przekraczać tej granicy. Sam border można wykorzystać w dość ciekawy sposób, ale o tym napiszemy w następnym artykule.
 
Dodatkowo w Snapshot 14w17a poprawiono bardzo dużą ilość błędów oraz odchudzono kod gry przez pozbycie się starych nie wykorzystywanych już cześci skryptów, plików itp.
 
Pliki serwerowe 14w17a
 
 

Reklama

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij