Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 31 marzec 2017 Aktualizacja 31 marzec 2017

Snapshot 17w13a - Papugi w Minecraft

bolda500 31 marzec 2017
 
Snapshot 17w13a pojawił się wczoraj (30.03.2017) i otrzymaliśmy razem z nim nowego moba. Informacje o pracach nad papugami były już pewien czas znane, ale sam snapshot ukazał się bardzo późno. Oprócz nowgo, przyjaznego moba pojawiły się też zmiany dotyczące osiągnięć.
 
System osiągnięć, który został stworzony za czasów twórcy gry, Notcha doczekał się w końcu aktualizacji. Był on mało uzyteczny i raczej pomijany przez większość użytkowników. Sama konieczność dostania się do niego przez menu gry jest także małym utrudnieniem na poziomie UX (user experiance - doświadczenie użytkownika).
 
Nowy system osiągnięć posiada także możliwość dodawania własnych nowych wyzwań oraz craftingów. Inną ważną zmianą tego snapshota Minecraft, jest ograniczenie i wprowadzenie wymagń dotyczących wersji java. Od teraz gra do poprawnego działania wymaga java 8. Poniżej pełna lista zmian tego snapshota.

 

Reklama

Lista zmian Snapshot 17w13a

 
  • Dodano nowego przyjaznego moba: papugę - występują w dżungli w kilku odmianach kolorystycznych, naśladują dzwięki pobliskich mobów, oswoić je można przy pomocy ciasteczka. Klikając PPM na osojoną papugę, siada ona nam na ramieniu - zobacz


  • Zmieniono system osiągnięć, oraz dodano możliwość tworzenia własnych:
  • Dodano ikonę dla GUI listy receptur craftingu:
  • Dodano nowe zasadę gamerule - doLimitedCrafting (zasada wprowadza ograniczenia w tworzeniu przedmiotów, jeśli nie odblokujemy ich przepisu przez odkrywanie przepisu wyższego poziomu - np. żeby tworzyć patyki musisz sciąć najpierw drzewo i wytworzyć z niego deski).
  • Wprowadzono wymagania dotyczące wersji java - wymagana jest java w wersji 8.
  • Dodano syntezator czatu (kobiecy głos) - czyta nam jego zawartość (ciekawe jakie imię "otrzyma" ta pani bo siri, ivona oraz inne już są zajęte).
Zapraszamy do komentarczy pod wpisem, jak oceniasz nowości mające pojawić się w przyszłej wersji Minecraft 1.12 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij