Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 14 styczeń 2019 Aktualizacja 10 październik 2019

Minecraft 1.14 - Aktualizacja wiosek - Village & Pillage Download - Pobierz

bolda500 10 październik 2019

Aktualizacja Village & Pillage (wioska i łupieżcy), nowa gra Minecraft Dungeonskotypandy , aktualizacja biomu tajga oraz inne nowości. 

Minecraft 1.14 Village & Pillage - Aktualizacja Wiosek

Minecon się zakończył, ale to dopiero początek kolejnych dużych zmian w Minecraft. Zapowiedzianych zostało mnóstwo ciekawych rzeczy. Zobaczmy czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.
 
AKTUALIZACJA JEST JUŻ DOSTĘPNA

Następna aktualizacja Minecraft 1.14
Minecraft Wioska i Łupieżcy

Podczas festiwalu Minecon, Jeb i Agnes przedstawili przyszłą aktualizację gry Minecraft 1.14, która przyniesie nam nowych mieszkańców wiosek. Aktualizacja Wioska i Łupieżcy wypełni wioski nowymi przyjazynmi mieszkańcami oraz nowymi wrogami tych wiosek.
 

Wioska i jej mieszkańcy

Wygląd wiosek zostanie przebudowany wg. nowych schematów, aby dostosować je bardziej do danego biomu oraz nowych typów mieszkańców.
 
Mieszkańcy wiosek będą w różnych odmianach w zależności od biomu. Poniżej prezentacja jednej z odmian mieszkańców wioski dla biomu dżungli:
Legenda:
  • góra od lewej: bibliotekarz, rzeźnik, duchowny, kartograf, garbaż (obróbka skór), grotnik (wytwarza strzały),
  • doł od lewej: pasterz, farmer/rolnik, płetnarz, rybak, narzędziowiec, kowal.
Warto też wiedzieć, że razem z aktualizacją i zmianami dla mieszkańców, otrzymają oni takżę dużo lepsze AI (sztuczną inteligencję). Poza typowym poruszaniem się po wiosce, będą oni teraz bardziej aktywni a ich zachowanie będzie dużo bardziej złożone w zależności od danej profesji. Więcej pozanamy zapewne podczas wydawanych migawek dla wersji minecraft 1.14.
 

Łupieżcy oraz bestie

Przyszła pora na pokazanie wam wrogów nowych mieszkańców wiosek. Łupieżcy i bestie dołączą do Minecrafta, aby siać spustoszenie w wioskach, dobrze że AI tych wyżej będzie lepsze, ponieważ obecnie na pozimie trudności gry HARD, wieśniaki nie potrafiły poradzić sobie z jednym zombie.
Łupieżcy będą dysponować nową bronią, kuszą. Oczywiście gracz także będzie mógł ją wytowrzyć i używać. Różnica w prównaniu do łuku to większa moc (obrażenia) ale oczywiści czas przeładowania będzie dłuższy, typowy dla kuszy.
(obrazek powyżej przedstawia jak wygląda atak łupieżców i bestii na wioskę mieszkańców).
 
Dostępne będą takżę nowe zaklęcia dla kuszy takie jak szybkie przeładowanie, wielokrotny strzał oraz ściśle tajne zaklęcie, którego Mojang nie chce na razie zdradzić. Domyślasz się co to może być, daj znać w komentarzu na końcu wpisu.
 
Ta część aktualizacji dotycząca Wioski i łupieżców będzie dostępna dopiero w przyszłym roku. Ale są jeszcze inne nowości poniżej, które otrzymamy jeszcze w tym roku.
 

Głosowanie na biom - wygrała Tajga

Najwięcej głosów podczas transmisji na żywo zdobył biom Tajga. To on jako pierwszy otrzeyma aktulizację zawartości, tak dobrze czytacie, inne biomy także otrzymają aktualizację a głosowanie miało wyłonić tylko ten który społeczność chce widzieć jako pierwszy.

 


 

Pandy oraz więcej kotów

Podczas Minecon poznaliśmy też nowego moba jakim będzie Panda. Ten mob pojawi się w wersji minecraft 1.14 dzięki chińskiej społeczności, która wybrała właśnie takiego moba, podczas głosowania jakie pracownicy przeprowadzili w trakcie spotkania z tą społecznością już jakiś czas temu.
Panda będzie występować w odmianie dorosłej i dziecka oraz przyjaznej i agresywnej. Ich jedzeniem będzie nowa roślinność jaką są bambusy, które dodatkowo posłużą nam do wspinania się po nich.
 
Oprócz pandy zobaczymy takżę 9 nowych odmian kota, które zastąpią tego pochodzącego z oswojenia ocelota. Ocelot zostanie na swoim miejscu a nowe koty będą jako osobny zwierzak.
Jeden z 9 kotów nie jest gotowy, a za jego wygląd będzie odpowiedzialna cała społeczność gry Minecraft, bo to właśnie my będziemy o nim decydować.
 

Minecon Earth 2018 - przegląd wideo nowości dla przyszłych aktualizacji Minecraft 1.14

 

Nowa gra - Minecraft Dungeons

Nowa gra :D super. Zupełnie nowa gra od Mojang - Minecraft Dungeons, w kategorii przygodowo-zręcznościowej inspirowana klasycznymi lochami. Więcej o niej dowiesz się z osobnego wpisu już niebawem. Póki co zapraszamy do krótkiego zwiastunu wideo tej gry.
 
Podaczas Minecon odbyły się także panele z programistami, twórcami modów oraz seria pytania Q&A do zespołu Mojang. Wpisy dotyczące poszczególnych tematów pojawią się już niebawem.
 
- Jak oceniasz tegoroczny Minecon?
- Czego byś oczewkiwał w kolejnych aktualizacjach gry?
- Powiedz nam co najbardziej zaskoczyło Cię w tym roku podczas Minecon Earth?

 


Oceń artykuł
4.65 1 1 1 1 1 Ocena 4.65 (20 ocen)
Udostępnij