Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 25 wrzesień 2019 Aktualizacja 25 wrzesień 2019

Rozbudowany kreator postaci w Minecraft Bedrock Beta!

Aircod 25 wrzesień 2019

Minecraft praktycznie od samego początku umożliwiał graczom dostosowywanie swojej postaci, tworzenie ogromnego, wirtualnego świata i dopasowywanie go, do swoich potrzeb. Produkcja studia Mojang wyszła naprzeciw oczekiwaniom fanów gier sandboksowych, które cechuje całkowita dowolność w tworzeniu nowej zawartości.
 
Wchodząc na serwery mamy możliwość zaobserwować tę różnorodność, ogromny świat kreowany przez rzeszę różniących się od siebie ludzi. Czy widok latających duszków, pokemonów, misiów w garniturach nas w Minecrafcie dziwi? Skądże, Mojang dał teraz kompletnie wolną rękę graczu do tworzenia własnego wizerunku (skina) postaci.
Dotychczas, gra umożliwiała nam prostą modyfikację skina postaci poprzez wgranie odpowiedniego pliku na serwery Minecrafta na stronie internetowej sandboksowego hitu. Z czasem ta opcja została również dodana do nowego launchera, przez co cała operacja została w znacznym stopniu uproszczona.
 
Skórka (ang. Skin) to zwykła tekstura, która jest umieszczana na wcześniej przygotowanym modelu postaci, więc dotychczas niemożliwym było zmodyfikowanie tak swojej postaci, aby na przykład postać była większa, miała inną rękę, nogę lub włosy ułożone do góry.

 


Kreator postaci (skinów) to świetna opcja dla osób, które lubią modyfikować każdy zakamarek gry!

Mojang w nowej wersji Minecraft: Bedrock postanowił dodać opcję całkowitej modyfikacji modelu postaci, ale tym samym nie rezygnując z obecnego standardu wgrywania skinów.
To znaczy, gracz może wybrać, czy skorzysta z nowego systemu przygotowanego przez programistów studia, czy wgra samodzielnie zwykłą teksturę postaci przygotowaną w programie graficznym.
 
Kreator postaci, który został wdrożony do aktualnej wersji beta gry na początek został przetestowany i wdrożony do innej produkcji studia Mojang – Minecraft Earth, który opiera się na zabawie w rozszerzonej rzeczywistości. Opcja jest obecnie dostępna w wersji beta na wybranych platformach Bedrock (Windows 10, Xbox One i Android). Od dzisiaj również i Ty możesz mieć długie, kręcone włosy, posiadać brodę, inną lewą nogę, oko robota, czy też założone okulary. Możliwości jest mnóstwo, a tworzenie własnej postaci bardzo zajmuje.
 
Korzystając z kreatora postaci, możesz personalizować swojego awatara na wiele sposobów, w tym dostosować rozmiar i kształt ciała, wymianę kończyn i poprawić oczy, usta, fryzurę ich kolor. Czy to oznacza, że ​​możesz stworzyć postać, która wygląda tak jak ty? Cóż, o ile Twój piękny wygląd przekłada się na bloki i piksele, absolutnie! Co powiesz na niebieską, uśmiechniętą postać z przeszywającymi czerwonymi oczami i jasnozieloną kozią bródką? Brzmi przerażająco, ale śmiało!
 
Kreator postaci nie jest dostępny jeszcze w wersji Java Edition, ale być może zostanie do niej dodany w związku z niedawną aktualizacją launchera. Opcja na tę chwilę umożliwia dostosowywanie ponad 100 funkcji, większość z nich jest bezpłatna, ale za niektóre trzeba zapłacić monetami, wirtualną walutą dostępną w Minecraft Bedrock Edition. Jak zapatrujecie się na te zmiany, skusicie się na nowy sposób tworzenia postaci?

 


Oceń artykuł
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (4 ocen)
Udostępnij