Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 05 maj 2023 Aktualizacja 05 maj 2023

Minecraft na konsoli Xbox - czym się rożni od wersji na PC?

bolda500 05 maj 2023

Minecraft to bardzo popularna gra, ciesząca się dużym zainteresowaniem osób w różnych grupach wiekowych. Można w nią grać zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach. Poszczególne wersje jednak nieco się od siebie różnią. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czym jest Minecraft?

Minecraft to gra, która budzi naprawdę skrajne emocje. Ma ona charakter survivalowo-eksploracyjny i polega na pozyskiwaniu różnych surowców i rozwój swojej postaci, a także walkę o jej przetrwanie. Podczas rozgrywek, gracz musi także staczać różne boje z przeciwnikami i budować nowe elementy; zarówno mniejsze domki jak i rozległe pałace. Wygląd gry przypomina duży plac klocków, z których można układać najróżniejsze elementy, zależnie od aktualnych możliwości i wyobraźni gracza. 
 
Mimo, że Minecfrat nie wyróżnia się jakąś zbytnio zaawansowaną grafiką, to daje graczom szerokie możliwości i pozwala na długie godziny efektywnej gry i zabawy. Kolejne wersje gry oferują coraz to nowsze możliwości. Mincraft to bardzo złożona przygoda, od jego premiery minęło naprawdę wiele czasu, a wciąż nie schodzi on z pierwszych miejsc. Świat Minecrafta jest wręcz magiczny i bardzo wciągający. Rozgrywka może przybrać najróżniejsze formy. Na YouTubie dostępne jest wiele filmików, które pokazują, jak różne formy może przyjąć przygoda z grą.

 

Reklama

Minecraft wersja na komputer i konsole - podstawowe informacje

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że wersje Minecrafta na konsole są nieco mniej zaawansowane niż te na PC. Producenci w pierwszej kolejności skupili się na dopracowaniu gier komputerowych. Prostymi przykładami może być to, że wersja na Xbox 360 dopiero po kilku latach od wprowadzenia zmian w grach na PC pojawiły się takie elementy jak np. barwione szkło czy drewniane płotki wykonane z różnych gatunków drewna. 
 
Bardzo znaczącą kwestią jest także sterowanie. W przypadku konsoli ta część jest znacznie uproszczona m.in. z uwagi na mniej przycisków na padzie. Na konsoli po wyborze stołu rzemieślniczego można łatwo przejść do okienka z inwentarzem. Pojawiają się okienka takie jak w wersji na komputer, a także pasek z przedmiotami możliwymi do wytworzenia oraz kategorie przedmiotów. W wersji na konsolę Xbox nie pojawia się konieczność poznania receptur tak jak ma to miejsce w PC. Można więc powiedzieć, że gra na konsoli jest dużo prostsza i w pewnym sensie przyjemniejsza.

Tryb gry

Znaczącą różnicą między wersjami na konsole a PC jest tryb gry. Na komputerze można grać w trybie podzielenia się ekranu max z 4 graczami. W konsoli nie ma takiej możliwości. Ponadto podczas rozgrywek na Xboxie gracze zbierają tzw. Xbox Points, a na PS3 różne trofea. Aktualnie w wersji na PC dostępne jest dużo więcej możliwości. Różnic jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są na bieżąco korygowane i uzupełniane przez projektantów, aby umożliwić użytkownikom jak najlepszą rozgrywkę.
 
Minecraft to gra, która ma naprawdę wielu entuzjastów. Można w nią grać zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox. Poszczególne wersje jednak dość znacznie się od siebie różnią. Gracze powinni mieć świadomość najważniejszych zmian. Warto także pamiętać, że projektanci i twórcy gry nieustannie pracują nad tym, żeby jak najbardziej ujednolicić obie wersje i sprawić, żeby wersja na konsole była bardziej zaawansowana. 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij