Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 19 kwiecień 2016 Aktualizacja 03 wrzesień 2018

Realms na MCPE oraz W10

bolda500 03 wrzesień 2018

Mojang zakomunikował o planach wprowadzenia usługi serwerów Realms Minecraft dla posiadaczy wersji MCPE oraz W10. Przypomnimy, że usługa Realms działa już w Polsce i wielu innych krajach od ponad 2 lat. Nowa odsłona Relams ma posiadać wsparcie dla telefonów z systemami iOS, Android, Windows Phone i specjalną edycję na Windows 10.
 

 


Jak wymieniliśmy na wstępie wpisu nowa odsłona Relams wspierać będzie wszystkie mobilne wersje z systemami iOS, Android, Windows Phone. Całość zostanie połączona dzięki usłudze Xbox Live ( nie będzie wymagane konto Gold, aby zakupic usługę Relams), w której należy się zarejestrować za darmo, jeśli nie posiadmy tam jeszcze swojego konta.
 
Obecnie nowa odsłona Relams jest w fazie testów i żeby wziąć udział w nich należy posiadać konto Minecraft zakupione dla wersji MCPE na Androida i zapisać się do testów pod tym linkiem: https://play.google.com/apps/testing/com.mojang.minecraftpe
 
Na obecną chwilę nie została podana cena usługi Realms dla platfrom mobilnych. Cena wersji Realms dla MCPC (na komputery desktop, edycja java) oscyluje w granicach 30 zł/m. Nie pozostaje nam nic innego jak testowanie usługi oraz czekanie na pojawienie się gotowej usługi aby rozpocząć rozgrywkę na serwerach ze znajomymi.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij