Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 01 sierpień 2017 Aktualizacja 02 wrzesień 2018

Better Together FAQ - Razem raźniej w Minecraft

bolda500 02 wrzesień 2018

Razem raźniej (Better Together) czyli wspólna gra w Minecraft na wielu platformach. Posiadasze gry na Windows 10iOSAndroidXbox OneNintendo Switch oraz VR już w tym roku będą mogli zagrać wspólnie na jednym serwerze dzięki ujednoliceniu gry na wszystkich wyżej wymienionych platformach.
 
Nazwa BT (better together - razem lepiej/razem raźniej) dotyczy przyszłej aktualizacji do wersji Minecraft: Pocket Edition 1.2
 
Poniżej przygotowaliśmy dla naszej społczności tłumaczenie FAQ odnośnie połączenia oraz ujednolicenia wersji Minecraft. Dla leniwych wersja wideo FAQ poniżej.
 
Wideo tłumaczenie FAQ
 
 

Razem raźniej FAQ - Better Together FAQ

 
P: Jaka wersja Minecraft będzie użyta do ujednolicenia wersji i połaczenia ich?
 
O: Mobilna wersja Minecraft na telefony oraz Windows 10 była przez nas rozwijana od 2012r. i nazwaliśmy tę wersję "silnik bedrock" (w wolnym tłumaczeniu silnik macierzysty). Zostanie on przeniesiony do Xbox One oraz Nintendo Switch jako cześć aktualizacji Better Together.
 
P: Jak zostanie nazwana wspólna wersja?
 
O: Kiedy wystartujemy z wersją slinika Bedrock to ujednolicona wersja Minecraft będzie się nazywać po prostu Minecraft na wszystkich platformach. Nasza generalna zasada jest taka, że jeśli możesz zagrać z inną platformą wspólnie, nazwijmy tę wersję Minecraft. Oryginalna wersja Java PC i każda inna odizolowana wersja będzie posiadała przydomek "edycja" (Edition) w nazwie, tak jak Minecraft: Wii U Edition oraz Minecraft: Java Edition.
 
P: Dlaczego zmienacie nazwę wersji PC Minecraft? Czy oznacza to zakończenie rozwoju wersji PC? 
 
O: Obecnie, kiedy udało nam się ujednolicić Minecraft, aby można było grać na dowolnym urządzeniu lub platformie, pragniemy uprościć wszystko aby było jasne, że można grać wspólnie, dlatego to najlepsza pora aby nazwać tę wersję po prostu Minecraft. Społeczność wersji Java PC odnosi się pozytywnie do nazwy Java Edition i będzie to dość naturalne aby wyróżnić ją spośród innych wersji gry. Planujemy dalej aktywnie wspierać rozwój wersji Java Edition, tak jak obecnie wliczając w to nowych pracowników w naszym zespole w Sztokholmie.
 
P: Kiedy zostanie wydana aktualizacja Better Together?
 
O: Aktualizacja Better Together zostanie wydane tej jesieni, w momencie kiedy będzie wszystko gotowe a my będziemy zadowoleni z iloście błędów, jakie uda się do tego czasu usunąć.
 
P: Kto będzie mógł zagrać w becie aktualizacji Better Together?
 
O: Wszyscy gracze, którzy posiadają obecnie cyfrową kopię Minecraft: Windows 10 Edition, Minecraft: Pocket Edition oraz Android będą mogli uczestniczyć w beta testach aktualizacji Better Together. Beta dla Androida oraz Windows 10 będzie dostepna od 31.07.2017, natomiast dla Xbox One już wkrótce. Śledź wpisy na twitterze o dostępności aktualizacji (kilk).
 
P: Co mam zrobić, aby uzyskać dostęp do aktualizacji Better Together?
 
O: Testerzy wersji beta na Windows 10 muszą pobrać aplikację Xbox Insider.
  1. Udaj się do sklepu z aplikacjami na Xbox One lub Windows 10 PC.
  2. Wyszukaj aplikację Xbox Insider Hub.
  3. Pobierdz i zainstaluj Xbox Insider Hub.
  4. Uruchuom Xbox Insider Hub.
  5. Przejdź do treści > Minecraft Beta.
  6. Wybierz "Dołącz" (Join).
  7. Miłej zabawy i wyszukuj bugi.
Użytkownicy na platformie Android muszą mieć urządzenie wspierająca Google Play oraz własną kopię gry zakupioną w sklepie Google Play.
 
P: Posiadam edycję Minecraft: Xbox One na płycie. Czy mam możliwość dołączenia do testów podczas bety aktualizacji Better Together?
 
O: Ze względu na techniczne ograniczenia, możemy dopuścić tylko posiadaczy cyfrowych kopii gry.
 
P: Posiadam edycję Minecraft: Xbox One na płycie. Czy będę wstanie uzyskać aktualizację Better Together za darmo?
 
O: Gracze posiadający wersję Minecraft: Xbox One Edition na płycie, którzy zakupili DLC lub grali przynajmniej 5 godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy, będą mogli ulepszyć Minecraft za darmo przez określony limit czasu. Jeśli nie grałeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy wystarczy, że pograsz 5 godzin aby odblokować ulepszenie.
 
P: Czy aktualizacja Better Together będzie dostępna dla wszystkich edycji?
 
O: Aktualizacja BT zostanie wydana dla Xbox One, Nintendo Switch, telefonów, VR oraz urządzeń z Windows 10 tej jesieni. Posiadacze aktualnej wersji konsolowej Minecraft, otrzymają nową wersję za darmo w momencie wydania aktualizacji BT.
 
P: Co stanie się z posiadaczami starej edycji konsolowej?
 
O: Stara edycja konsolowa nię będzie dostępna do kupna po oficjalnym wydaniu pełnej wersji na Xbox One oraz Switch. Obecni posiadacze dalej będą mieć dostęp do starej wersji oraz minigier, ale ta wersja nie otrzyma już w przyszłości aktualizacji po oficjalnym nowym wydaniu.
 
P: Bardzo lubię mój świat, który zbudowałem/am w starej wersji Minecraft. Czy będę mogł/a zagrać na nim w Minecraft?
 
O: Tak, światy z Miencraft: Xbox Edition będą na ciebie czekały. Obecnie cały czas pracujemy jak będzie to działać na Nintendo Switch.
 
P: Czy świat w Minecraft będzie nieskończony?
 
O: Tak, jeśli grasz na świecie z Minecraft: Xbox Edition lub Minecraft: Nintendo Switch Ecition świat będzie się generować dalej, także poza obszar starej granicy twojej mapy.  
 
P: Czy będzie zapis do chmury w Minecraft? 
 
O: Silnik Bedrock potrafi zapisywać pliki gry tam, gdzie naturalnie są one zapisywane na każdej z platform.
 
P: Czy dodatki DLC zostaną przetransferowane do nowej wersji Minecraft?
 
O: Naszym celem jest aby wszystkie obecne DLC zostały przeniesione ze starej wersji na nową. Wybrana zawartość będzie dostępna tylko na platformie, w której ją kupiłeś wcześniej i nie będzie ona dostępna dla trybu multiplayer. Herobrine został usunięty.
 
P: Skoro mam kupić DLC tylko raz, jak będzie to funkcjonować z takimi ekskluzywnymi dla danej platformy zasobami jak Halo mash-up Pack?
 
O: Zawartość ekskluzywna dla danej platformy będzie zawarta jedynie na niej i nie będzie ona dostępna w trybie multiplayer.
 
P: Co stanie się z mini grami oraz dostępem sezonowym? Czy zostanie to przeniesione na nowe edycje konsolowe?
 
O: Gracze nadal mogą korzysztać z obecnych mini gier używająć starej edycji konsolowej, a z wejściem nowej wersji Minecraft dostępne będą serwery społeczności z tysiącami mini gier do wypróbowania za darmo.
 
P: Czy nowa wersja będzie dostępna dla posiadaczy PlayStation 4 oraz Nintendo Switch?
 
O: Jesteśmy szczęśliwi z faktu, aby móc potwierdzić nową wersję Minecraft dla Nintendo Switch, ale nadal trwają rozmowy z Sony na temat PlayStation i obecnie niemożemy niczego potwierdzić. Chcemy współpracować z Sony i przenieść także graczy z PlayStation 4 do nowego ekosystemu.
 
P: Czy będzie wymagane posiadanie konta złotego Xbox Live Gold lub płatnej usługi Nintendo aby móc skorzystać z Realms lub zagrać w sieci przy pomocy konsoli?
 
O: Wspieramy wcześniejsze ustalenia polityki trybu multiplayer dla danej platformy. Np. na Xbox One musimy posiadać wykupione konto Xbox Live Gold, gracze na urządzeniach mobilnych nadal będą mogli grać w trybie multiplayer używając darmowego konta Xbox Live.
 
P: Czy dodatki pojawią sie w edycji konsolowej?
 
O: Użytkownicy nowej wersji Minecraft na konsolach będą posiadać dostęp do światów, które obecnie korzystają z dodatków oraz paczek zasobów, mogą pobierarć zawartość z dodatkami z sklepu Marketplace oraz mogą korzystać z dodatków na urządzeniach USB jeśli dana platforma wspiera to.
 
P: Jak blisko siebie jest platforma oparta o silnik Bedrock oraz PC/JAVA względem czasu?
 
O: Zawsze będzie drobna różnica między Bedrock oraz PC/JAVA. W przyszłości planujemy aby aktualizacje dla PC Java oraz Bedrock były wypuszczane w podobnych ramach czasowych.
 
P: Jak aktualizacja BT zmieni moje doświadczenie związane z grą w Minecraft?
 
O: Aktualizacja BT wniesie ostatnie i najbardziej pożądane funkcje, otworzy przed graczami szansę aby polączyć się na wiele sposobów - przez usługę Realms, duże społczenośćiowe serwery multiplayer oraz umożliwi miedzy-platformową rozgrywkę.
 
P: Czy aktualizacja BT będzie bezpieczna dla dzieci?
 
O: Aktualizacha BT pozwoli graczom odkrywać nową zawartość na wszystkich urządzeniach, także podczas rozgrywek sieciowych. Pomagamy utrzymać bezpieczeństwo najmłodszych graczy Minecraft, oferując kontrolę rodzicielską między platformami przy pomocy Xbox Live, pomagając rodzicom w wyborze zawartości oraz udostępniając zestaw ustawień dla trybów rodzinnych. Ważne, aby twoje dziecko używało konta dla dziecka nad którym masz kontrolę. Więcej dowiesz się w ustawieniach  prywatności oraz bezpieczeństwa online po zalogowaniu do usługi Xbox Live. 

 


 
 --- SERWERY ---
 
P: Jak wygląda integracja serwerów w Minecraft i jak działa sklep Marketplace w grze ?
 
O: Gracze będą mieć możliwość odnalezienia serwera społeczności przy użyciu wbudowanej przeglądarki. Przeglądarka będzie zawierać listę partnerskich serwerów z którymi można będzie się połączyć przy pomocy jednego kliknięcia. Nie tylko współpracujemy z serwerami, aby zintegrować dostęp bezpośredni z Minecraft, ale także zapewniamy im możliwość zabrabiania, użycia sklepu, oraz wsparcie do logowania dostępu graczy. To wszystko zajmuje dużo czasu pracy administracji, co wiąże się z większym skupieniem nad tworzeniem i utrzymaniem dużej i wspaniałej społeczności sieciowej.
 
P: Czemu dodajecie serwery do Minecraft?
 
O: Miencraft zawsze był grą o kretywności, społecznościach oraz innowacjach. Serwery Minecrafta otwarte na świata Minecrafta oferują tysiące mini-gier stworzonych przez społeczność Minecraft oraz miliony graczy, którzy spotykają sie razem w sieci aby grać w Minecraft.
 
P: Jak przyszli potencjalni partnerzy mogą ubiegać sie o dodanie na listę w przeglądarce serwerów?
 
O: Właściciele serwerów, mogą przystąpić do naszego programu partnerskiego. Obecnie przy starcie nowej wersji będą dostępne cztery serwery, a kolejnymi partnerami będziemy zainteresowani w późniejszym czasie.
 
P: Dla kogo są te serwery?
 
O: Wszyscy gracze Minecrafta mogą używać tych serwerów po zalogowaniu do swojego konta Xbox Live. Serwerownie muszą być zarejestrowne na firmę aby przystąpić do programu partnerskiego.
 
P: Czy muszę posiadać konto Xbox Live aby dołączyć na serwer?
 
O: Tak, musisz posiadać konto Xbox Live aby móc dołączyć do serwera przez Minecraft. Konto Xbox Live jest ważną cześcią tożsamości gracza, pozwalające sledzić postępy, indentyfikację oraz zakupy. Pomaga to także moderatorom oraz zespołom wsparcia Minecraft/Xbox utrzymać bezpieczeństwo.
 
P: Do czego służy "Link zaproszenia" dla usługi Minecraft Realms? (NOWE)
 
O: Link zaproszenia pozwala na zaproszzenie znajomych do współnej rozgrywki na serwerze Realms bez konieczności podawania dokładnych danych połączenia, itp. Jeśli ktoś kliknie w twój link otrorzy się dla niego okno z logowaniem do usługi Xbox Live, gdzie po zalogowaniu zostanie automatycznie dodany do twojego serwera. Obecnie funkcja linków działa dla posiadaczy urządzeń mobilnych oraz Windows 10, na Xbox funkcjonalność zostanie dodana w późniejszym czasie.
 
P: Mogę już dołączyć do serwera Minecraft. Co to oznacza, kiedy mówicie, że "dodajmy serwery do Minecraft"?
 
O: Po raz pierwszy, niektóre serwery będą dostępne z menu gry, bez zbędnego wyszukiwania oraz wysiłku przy kopiowaniu i wklejaniu adresów IP, będzie to tak proste jak kilknięcie przycisku.
 
P: Jakie serwery są obecnie dodane?
 
O: Lifeboat, Cubecraft, InPvP oraz Mineplex są naszymi pierwszymi czterema serwerami partnerskimi. Dodamy je do beta testów Better Together w momencie kiedy będzie dostępny. 
 
P: Dlaczego wybraliście właśnie te serwery a nie inne? Czy dodacie ich więcej?
 
O: Wszystkie te serwery na starcie BT mają wcześniejsze doświadczenie z wykorzystaniem platformy na silniku Bedrock oraz posiadają doświadczenie w utrzymaniu i zarządzaniu serwerem z tysiącami jednocześnie połączonych graczy w jednym czasie. Tak samo jak w przypadku partnerów dla sklepu Marketpalce, właściciele serwerów muszą przedstawić przykłady prac (portfolio), posiadać zarejestrowaną działalność oraz mieć możliwość uruchomienia własnego serwera.
 
P: Czy nadal mam dostęp do innych serwerów przy pomocy dołączenia przez bezpośredni adres IP?
 
O: Gracze będą nadal posiadać dostęp do serwerów nie zawartych na liście w przeglądarce z urządzeń mobilnych. Na konsolach, ze względu na ograniczenia platformy, dostęp będzie ograniczony tylko do serwerów partnerskich.  
 
P: Co z przyszłością Minecraft? Czy studio zamierza zaprzestać aktualizacji gry, ponieważ nowy styl rogrywki oraz mini-gry będą dostępne na serwerach?
 
O: Nie, analogicznie do uruchomienia sklepu Marketplace, będziemy stale dodawać nową zawartość oraz aktualizacje do gry z punktu widzienia zespołu, ale zamierzamy także inegrować narzędzia oraz nowe zasoby pochodzące wprost od społeczności.
 
--- KONTROLA RODZICIELSKA | BEZPIECZEŃSTWO ---
 
P: Czy serwery Minecraft są bezpieczne w rozgrywce dla moich dzieci?
 
O: Serwery dostępne przez przeglądarkę w grze wykorzystują dostęp przy pomocy konta Xbox Live, które oferuje kontrolę rodzicielską  i pozwala rodzicom ustalać limity interakcji, jak ich dziecko może wykonywać w sieci. Nasi oficjalni partnerzy serwerowi, podjeli odpowiednie kroki, aby gra sieciowa była bezpieczna i wygodna dla wyszstkich grup wiekowych, wliczajać w to filtrowanie czatu, raportowanie w grze oraz moderacje na żywo. Wszyscy obecni i przyszli partnerzy serwerowi muszą także egzekwować postępowania Microsoftu oraz Xbox Live, które zawierają szeroka gamę zachowań, którym należy zapobiegrać, które należy zgłaszać oraz zakazywać na serwerach.  
 
P: Czy są jakieś funkcje/ustawienia kontroli rodzicielskiej, które można używać w celu ograniczneia, jak moje dziecko bawi się / zachowuje na serwerach?
 
O: Tak, Minecraft oraz serwerowa integracja z Xbox Live przy pomocy kontroli rodzicielskiej posiada pewne ustawienia kontroli oraz prywatności:
 
  • Rodzice mogą wyłączyć czat, umożliwiając dzieciom na dołączenia do sserwera ale nie będą oni mogli uczęstniczyć w rozmowach z innymi graczami oraz wiedzieć czatu.

  • Rodzice mogą ograniczyć rozgrywkę w sieci tylko do: "dla przyjaciół" lub "bez sieci", która chroni dzieci przed dołączniem do serwerów w ogóle.
 
P: Co jeśli ktoś zachowuje się źle wobec mnie? Jak mogę to zgłosić?
 
O: Tak samo serwery jak i Xbox Live oferuje narzędzia pozwalające zgłosić oraz zablokować innych graczy. Nie zobaczysz więcej wiadomości z czatu osób, które zablokowałeś, nie będą oni mogli ciebie zaprosić do gry sieciowej lub dołącznia do Realms. Kiedy zgłaszasz gracza, w zależności od skali nadużycia lub problemu, obsługa może wydać zakaz wstępu na serwer, ograniczyć dostęp do Minecraft lubz zablokować całe konto Xbox.
 
P: Czy to wpłynie na zmianę oceny wiekowej ESRB?
 
O: Nie, nasza ocena ESRB pozostaje na poziomie E10+ (dla wszystkich, powyżej 10 lat).
 
P: Czy wymagacie od serwerów, aby treści jakie oferują były zgodne z oceną ESRB dla Minecraft?
 
O: Aby pojawić się na liśćie serwerów w przeglądarce serwerów w grze, wymagamy od serwerów aby zapewniły moderację oraz upewniły się, że treści jakie oferują są bezpieczne  dla graczy w każdym wieku.
 
Dotarliśmy do końca, będziemy na bieżąco sprawdzać czy zaszły jakieś zmiany dotyczące aktualizacji Better Together.
 
Jeśli chcesz, podziel się tym FAQ z innymi znajomymi. Jeśli chcesz udostępnić gdzieś ten wpis, nie zapomnij o podaniu źródła do tego newsa. Tłumaczenie zajęło nam trochę czasu i będziemy wdzięczni za uszanowanie naszej pracy. 
 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij