Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 04 sierpień 2017 Aktualizacja 02 wrzesień 2018

Beta testy Better Together

bolda500 02 wrzesień 2018

Ostatni wpis poświęcony był wyjaśnieniu zagadnień związanacyh z aktualizacją Better Together, jaka czeka nas tej jesieni. W tym wpisie wytłumaczymy jak przystąpić do beta testów Better Together oraz co nowego znajdziemy w przyszłej wersji Minecraft.
 

Co otrzymamy z aktualizacją Better Together?

 
W Better Together będzie możliwe granie razem z innymi graczmi z różnych platform na tym samym serwerze. Dla czego w ogóle pojawił się taki pomysł na łączenie platform? Odpowiedź jest bardzo prosta, Minecrat od samego początku był i jest grą nastawioną na współpracę, kreatywne tworzenie, rywalizację oraz dobrą zabawę w gronie znajomych.
 
 
Ponadto z informacji zawartych w Better Together FAQ wiemy, jak wszystko zostanie ułatwione w kwesti wyszukiwania serwerów, ponieważ będą na liście serwery partnerskie, które oferować mają setki mini-gier oraz innych rozrywek przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu i jakości rozgrywki.
 

Bezpieczeństwo rozgrywki - dużo opcji dla rodziców

 
Duży nacisk położono także na zapewnienie bezpieczeństwa oraz kontroli rodzicielskiej, przy wykorzystaniu narzędzi ustawień dostępnych w profilach Xbox Live. Możliwa będzie kontrola czatu, opcje związane z interakcją ze znajomymi oraz poziomy dostępu do rozgrywki sieciowej oraz inne opcje prywatności. Jedyny minus tego, że musimy posiadać tam (na Xbox Live) konto, a gracze konsolowi zapłacą dodatkowo abonament za usługę Gold aby korzystać z sieciowej rozgrywki. Tylko gracze mobilni pozostaną wolni od opłat, nie licząc zakupu samej gry.

 


 

Super grafika w 4k HDR - DLC z ulepszeniami 

 
Razem z aktualizacją Better Together Mojang planuje ulepszych grafikę do poziomu 4K HDR z ulepszezniem oświetlenia, dodaniem efektów wody oraz cieni. Dodatkowo wydana zostanie paczka DLC zawierająca paczkę zasobów pod nazwą SUPER DUPER GRAPHICS PACK. Zawierać ona ma wyżej wymienioną obsługę shaderów, poruszającą się trawę oraz liście, nowe tekstury mobów oraz bloków.
 
Paczka DLC będzie dostępna dla użytkowników Xbox One, Windows 10 oraz Xbox One X ze względu na wydajność wybranych paltform. Na urządzeniach mobilnych, mogła by ona być zbyty niska dla komfortowej gry.
 

Aktualizacja Minecraft BT - technicznie będzie to wersja 1.2 Pocket Edition

 
Nowe funkcje oraz inne zmiany:
 
 • fajerwerki,
 • papugi,
 • sztandary/banery,
 • szafa grająca i płyty z muzyką,
 • księga receptur,
 • nowe fukcje startowe dla światów: mapa startowa(tutorial), bonusowa skrzynia oraz zaufani gracze,
 • dodano komędę /tickingarea - pozwala ona utrzymać wczytane chunki mapu aby aktualizowały się podczas nieobecności graczy,
 • dodano uprawnienia graczy,
 • dodano ekran ładowania gry z pomocnymi wskazówkami,
 • dodano ekran "Jak zagrać"
 • dodano opcje podzielonego ekranu (na konsolach)
 • zwiększono limit graczy,
 • oraz wprowadzono mnóstwo innych drobnych zmian oraz poprawek.
 

Jak zagrać w betę Better Together?

 
Posiadacze Xbox One oraz Windows 10 (tylko wersja cyfrowa):
 
 1. Udaj się do sklepu z aplikacjami na Xbox One lub Windows 10 PC.
 2. Wyszukaj aplikację Xbox Insider Hub.
 3. Pobierdz i zainstaluj Xbox Insider Hub.
 4. Uruchuom Xbox Insider Hub.
 5. Przejdź do treści > Minecraft Beta.
 6. Wybierz "Dołącz" (Join).
 7. Miłej zabawy i wyszukuj bugi.
Użytkownicy na platformie Android muszą mieć urządzenie wspierające Google Play oraz własną kopię gry zakupioną w sklepie Google Play. Masz inne pytania? Przeczytaj FAQ
 

 


Oceń artykuł
2.8 1 1 1 1 1 Ocena 2.80 (5 ocen)
Udostępnij