Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 21 czerwiec 2018 Aktualizacja 21 czerwiec 2018

Better Together na Nintendo Switch

bolda500 21 czerwiec 2018

Niecały rok temu pisaliśmy o szczegółach aktualizacji Better Together łączącej graczy z platform Xbox One, Windows 10, VR oraz urządzeń mobilnych. 21.06.2018 do wyżej wymienionych platform dołączyła kolejna konsola czyli Nintendo Switch.
 
Nowa wersja na konsoli Nintendo Switch będzie korzystać tak samo jaki inne platformy z silnika Bedrock, a dostęp do niej jest możliwy w wersji cyfrowej w sklepie eShop. Jeśli posiadasz już Minecraft w edycji na Nintendo Switch, nową wersję pobierzesz całkowicie za darmo.
 
Dodatkowo poza fazą pierwszą aktualizacji wodnej oraz związaną z nią nowściami, nowa wersja Minecraft na Nintendo Switch zawierać będzie także pakiet Super Mario Mash-up. 
 
 
Poniżej krótki FAQ o tym co musisz wiedzieć na tamat nowej wersji Minecraft na Nintendo Switch
 
P: Czym jest wersja Bedrock Minecraft?
 
O: Wersja Bedrock Bazuje na kodzie gry stworzonym w 2012 pod urządzenia mobilne oraz Windows 10, znanym później jako slink Bedrock. Ostatnio dodaliśmy tą wersję także na Xbox One, teraz do grona graczy dołączą posiadacze NIntendo Switch.
 
P: Czym różni się ta wersja od tej, którą już posiadam?
 
O: Minecraft w wersji Bedrock dostarcza graczom na wszystkich platformach podobne wrażenia, bez znaczenia z jakiego urządzenia danej platformy korzystasz. Możesz buduować z przyjaciółmi grającymi na Xbox One, Windows 10, VR i urządzeń mobilnych. Serwery będą dostępne za pośrednictwem aktualizacji w póżniejszym terminie.

 


 
P: Posiadam już Minecraft na Nintendo Switch, jak mogę uzyskać nową wersję?
 
O: Gracze, którzy posiadają już zakupioną wersję na Nintendo Switch mogą bezpłatnie pobrać nową wersję Minecraft. Należy postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi w grze, aby pobrać ją bezpośrednio ze e-sklepu Nintendo.
 
P: Czy posiadane wcześniej DLC, przeniosą się do nowej wersji Minecraft?
 
O: Wszystkie istniejące dodatki i treści DLC można przenieść z edycji Nintendo Switch na nową wersję gry Minecraft.
 
P: Co to jest konto Microsoft i dlaczego potrzebuję go do Nintendo Switch?
 
O: Konto Microsoft to darmowe konto, na które możesz się zalogować na urządzeniu, które pozwala graczom z Minecrafta na wspólną grę z graczami innych platform w trybie wspólnej gry miedzy platformowej, na serwerah Realms oraz serwerach publicznych. Posiadanie konta dodatkow daje dostęp do minecraftowych monet oraz zakupów w runku Marketplace.
 
Specialne podziękowania należą się także dla zespołu SkyBox Labs za pomoc w opracowaniu tej aktualizacji Minecrafta dla Nintendo Switch.
 

 

 
Zródło: minecraft.net/pl-pl/article/better-together-nintendo-switch

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij