Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 20 styczeń 2021 Aktualizacja 22 styczeń 2021

Snapshot 21w03a Dodano lśniącą kałamarnice

bolda500 22 styczeń 2021

Nowy mob został dodany w najnowszym (szóstym dla 1.17) i jednocześnie pierwszym snapshot w tym roku. W wydaniu 21w03a zobaczymy lśniącą kałamarnicę oraz nowe zródło światła.
 
W szóstym snapshot dla aktualizacji Minecraft 1.17 zostały dodany tylko dwie nowości oraz pojawiło się kilanaście poprawek błedów. Poniżej znajdziesz opis dodanych nowości.
 

Snapshot 21w03a - Lista zmian

Lśniącą porost (Glow Lichen)

 
Nowy blok w kategorii dekoracyjnych, jaki został dodany to lśniącą porost. Występuje on naturalnie pod ziemią w jaskiniach. Emituje światło o nateżeniu 7 i można te bloki wydobywać przy pomocy nożyc, inaczej zostaną zniszczone.
 
Poziom światła jaki daje lśniącą porost można zobaczyć na obrazku porównawczym poniżej. 
 

Lśniąca kałamarnica (Glow Squid)

Lśniąca odmiana kałamarnicy to drugi mob tego typu. Jej światło oświetla obszar wokól niej, jednak nie oświetla sąsiadujących bloków. Po zabiciu wypada z niej od 1-4 worków z lśniącym atramentem (z zaklęciem grabież maksymalnie 7). Z nowgo typu atrmanetu można wytworzyć oświetlone ramki na przedmioty oraz świecący napis na tabliczce. 
Lśniące kałamarnice są atakowane przez strażników oraz akselotly oraz są podatne na zaklęcie przeszycie (Impaling), tak samo jak inne nieumarłe moby podwodne. Po zaatakowaniu przestają świcić na czas 100 ticków (5 sekund) i uciekają dużo szybciej niż zwykła kałamarnica.

 


Pozostałe zmiany

  • Bloki naciekowe można wytworzyć z 4 bloków spiczastego nacieku.
  • Tabliczki można barwić świecącym atramantem.
  • Dodano nowy tekst śmierci dla upadku na stalagmit.
  • Zmieniono komunikat o błedzie serwera podczas połączenia z serwerami uwierzytelniania. Teraz wiadomość mówi "Nieosiągalny" wcześniej było to "Wyłączone z powodu konserwacji"
  • Naprawiono ponad 36 bugów.

Zródło: minecraft.net/pl-pl/article/minecraft-snapshot-21w03a


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij