Avatar
Napisane przez Opublikowane 09 luty 2018

Snapshot 18w06a - nowy system generacji świata

Avatar
bolda500 09 luty 2018
Dzisiejsza migawka wprowadza kompletnie przepisany system generowania świata, aby w przyszłości można było robić z nowymi wersjami gry oraz samym światem ciekawe rzeczy. Zobaczmy zatem co nowego znajdziemy w snapshot 18w06a.
 
Dinnerbone podkreślij także aby nie uruchamiać swoich światów na tym wydaniu migawki ponieważ nowy generator jest jeszcze mało stabilny. Dodatkowo, światy wygenerowane z tej migawki nie będą w przyszłości działać na pełnej wersji 1.13.
 
Lista zmian Snapshot 18w06a
 • Przywrócono komendę /enchant.
 • Dodano książkę receptur dla pieca.
 • Przepisano system generowania świata.
 • Dodano nowe biomy:
  • The End - Floating Islands - latające wyspy
  • The End - Medium island - średnie wyspy
  • The End - High island - wysokie wyspy
  • The End - Barren island - wyjałowione wyspy
 • Dodano możliwość użycia "białej spacji" w selektorach jednostek oraz argumentach stanów bloków.
 • Dodano nowy bloki (cave_air oraz void_air - zachowują się tak samo jak air - powietrze )oraz tagi dla bloków.
 • Naprawiono 13 bugów, z czego większość dotyczyła funkcji użycia TAB.

 

 
Książka receptur dla pieca
Dokładnie tak samo jak istniejąca już książka receptur, także ta zawiera przepisy, ale tylko na przetapianie przedmiotów. Twórcy map będą mogli w przyszłości skorzystać z tego, podczas modyfikacji receptur przy pomocy pakietów danych lub całkowicie zmienić obecne receptury dla pieca. Paliwo do pieca, czyli wszystko co można spalić nie jest w tym zawarte i obecnie jest jeszcze zakodowane na szytwno bez możliwości zmiany.
 
 
Generowanie świata w Minecraft
Z wypowiedzi Diennerbone wiemy, że prace nad przepisaniem generatora trwały kilka lat. Cały system w tej migawce to całkowicie nowy generator i obecnie nie jest on wystarczająco szybki.
 
Celem było aby na początku osiągnąć jego poprawne działanie a następnie dopieszczać jego szybkość. Wciąż jest on jeszcze niestabilny i należy uważać z tworzeniem lub konwersją starych map na ten generator. Zapewne zostanie to usprawnione, w końcu to dopiero pierwsza migawka z nowym generatorem.
 
Dodatkowo z obecnego generatora usunięto możliwość tworzenia dostosowanych światów. Co do tego systemu deweloperzy gry mają już plany, aby był on jeszcze bardziej rozbudowany.
 
Ostrzeżenie
Pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej swoich światów, jeśli zamierzasz uruchomić na nich ten snapshot (migawkę). Nie oczekuj, że grając na obecnym snapshot, przyszłe wydania umożliwią grę bez problemów.
 
Pobierz najnowszy snapshot dla serwera:

 

Zobacz także:

Minecraft Snapshot 18w50a: Zastosowanie dla pieców i beczki!
Snapshot 18w50a już wydany i jest to ostatnia migawka, która wprowadza większe zmiany w tym roku, poniżej znajduje się lista zmian...
Minecraft Snapshot 18w49a: Jagody, zimowa wioska!
Kolejny tydzień to kolejny snapshot, tym razem głównie zmiany na biomie zimowym oraz sawannie. Kolejny tydzień to kolejny...

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij