Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 08 maj 2019 Aktualizacja 08 maj 2019

Szykujcie telefony - Minecraft AR nadchodzi!

PanCake 08 maj 2019

Czy jest na sali ktoś, kto nie słyszał o Pokémon GO? Ta gra polegająca na łapaniu wirtualnych pokemonów była hitem - tysiące ludzi chodziło po miastach uzupełniając swoją kolekcję niepozornych stworków, a fenomen i rozgłos produkcji odcisnął spore piętno na segmencie gier mobilnych, na stałe zmieniając oblicze całego rynku.
 
Po kilku latach gra została nieco zapomniana - moda przeszła niczym huragan, a przy grze zostali tylko najwytrwalsi; ciekawostką może być to, że nadal istnieje polska strona z poradnikami do tej gry. Wracając jednak do tematu Minecrafta, Microsoft również postanowił zabrać kawałek tortu z lukratywnego rynku gier mobilnych, przed wami kilka informacji o najnowszej produkcji bazującej na naszej ukochanej grze.
 

Minecraft AR 

 
Przed wami trailer czegoś zupełnie nowego. Gra opierająca się na technologii AR (rozszerzania rzeczywistości) - Minecraft doczekał się własnej interpretacji popularnej niegdyś produkcji studia Niantic - powiew świeżości czy refleks szachisty? Trudno ocenić, ponieważ właściwie nie mamy żadnych szczegółów. Wiemy jedynie, że więcej informacji pojawi się na 10-lecie gry, 17 maja 2019.
 

Czym jest Augmented Reality?

AR - system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D (w tym przypadku z gry Minecraft).
 
Moim zdaniem, ciężko będzie przebić pierwowzór, ponieważ mimo wszystko popularność marki Pokemonów jest zakorzeniona znacznie głębiej niż Minecraft, ale to zawsze miła odmiana i dodatkowy smaczek dla fanów produkcji Mojangu, która może zachęcić graczy do powrotu do gry. A to zawsze jest opłacalne, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie popularność Minecrafta w tym momencie nie jest szczególnie duża.

 


 
Sam trailer również nie zawiera wielu elementów - z właściwej rozgrywki widzimy zaledwie zbliżenie na świnkę, kilku wieśniaków oraz urywek możliwego interfejsu aplikacji, który w zasadzie jest paskiem narzędzi z gry, więc to mogą być po prostu jakieś "wypełniacze", by nie zdradzać zbyt wiele. Więcej informacji przekażemy wam po konferencji Microsoftu - co o tym sądzicie?

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij