Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 01 maj 2019 Aktualizacja 01 maj 2019

Notch nie został zaproszony ???? na 10. urodziny gry Minecraft ????

Aircod 01 maj 2019
Wychodzi na to, że na usunięciu wzmianek o Notchu w launcherze gry się nie skończy. Markus Persson, twórca Minecrafta nie został zaproszony przez Microsoft na uroczystości związane z dziesięcioleciem Istnienia Minecrafta.
 
Przypomnijmy, że Microsoft wykupił studio Mojang w 2014 roku za 2,5mld. dolarów. Tym samym ze spółki Mojang odeszło dwoje jej założycieli tj. Markus Persson i Jakob Porser. Gigant z Redmond postanowił stworzyć nową ścieżkę rozwoju dla gry. Stworzono pełne wsparcie dla Holo Lens, mocno postawiono i rozwinięto multiplatformowość Minecraft'a i postawiono również na warstwę przygodową i edukacyjną.

 

Reklama

Sześcianowe klocki od tamtego momentu nie są już tylko i wyłącznie gratką dla geeków, ale produktem przyjaznym dzieciom i rodzinom. Aby nie zepsuć potencjału, który tkwi w nowej, głównej grupie odbiorców, Microsoft postanowił całkowicie odciąć się od ludzi, którzy mogą niszczyć wartości promowane przez firmę.

Wypowiedzi Notcha są dalekie od przyjętych norm przyzwoitości

Jego komentarze i opinie nie odzwierciedlają komentarzy Microsoftu ani studia Mojang i nie są reprezentatywne dla„ Minecrafta”, powiedział rzecznik Microsoftu tygodnikowi Variety.
 
Czym teraz zajmuje się Notch? Z pewnością nie grami. Aktualnym zainteresowaniem Perssona, który całkowicie go absorbuje jest pisanie wpisów na Twitterze w których nie stroni od seksizmu, homofobii oraz od teorii spiskowych.
 
Ostatnimi czasy zajmuje się teorią QAnon, skrajnie prawicowej grupy osób rzekomo mającą dostęp do silnie strzeżonych tajemnic państwowych Stanów Zjednoczonych, mówiąca o niewidzialnej wojnie Donalda Trumpa wspieranej przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych.
 
A wy co myślicie na ten temat? Dziesiąte urodziny Minecrafta juz 17. maja. Wydarzenie odbędzie się w Sztokholmie.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij