Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 10 maj 2019 Aktualizacja 11 maj 2019

Jubileuszowa, podróż po świecie gry Minecraft. Darmowa mapa od BlockWorks

Aircod 11 maj 2019

Uczcij 10. rocznicę Minecrafta dzięki wspaniałej nowej mapie przygotowanej przez BlockWorks. Zwiedź gigantyczny park tematyczny w motywach Minecrafta: przejdź się przez Ogród mobów, zobacz zadziwiające machiny z redstone’a i dużo więcej atrakcji. Wypatruj zagadek i odkrywaj tajemnice.
Mapa została stworzona przez ekipę Blockworks, która jest oficjalnym partnerem Minecraft: Marketplace i już nie raz zaskoczyła swoim kreatywnym podejściem do tworzenia zawartości dotyczącej gry. Ich największe projekty to między innymi CastleCraft, Project Refresh czy Exeter. Grupa tworzyła również mapy, które posłużyły Microsoftowi do prezentacji Minecrafta na targach E3.
 

„10 Years of Minecraft” to sentymentalna podróż w czasie.

Twórcy mapy przygotowali park rozrywki, w którym można znaleźć sporo interesujących punktów opisujących najważniejsze aspekty Minecrafta. Zanim jednak rozpoczniemy zwiedzanie, po wejściu na mapę czeka nas krótka podróż przez najważniejsze aktualizacje gry. Projektanci pokazali prostymi „wystawami”, stworzonymi tematycznie do danej aktualizacji, całą historię gry, aż do 2019 roku.
 
Dodatek został przygotowany z dużą dokładnością. Wrażenie robi Muzeum Przedmiotów, w którym możemy zobaczyć opisy praktycznie każdego itemu znajdującego się w grze. Często są to opisy humorystyczne, trafiające do każdego odbiorcy, nawet tego, który dopiero zaczyna swoją przygodę z grą.
Miłym punktem mapy jest Muzeum Mobów, w którym możemy pooglądać wszystkie rodzaje mobów, które występują w Minecraft. Tu też nie zabrakło należytych opisów. W wersji Bedrock są one humorystycznie wyolbrzymione. Całość wygląda jak muzeum dinozaurów!
Nie zabrakło również gratki dla poszukiwaczy przygód i osób, które zajmują się technikaliami. Jeśli interesuję Cię jakie zakamarki skrywają różne biomy w grze, zajrzyj do Muzeum Biomów. Fani redstone z pewnością znajdą coś dla siebie w Muzeum Czerwonego Proszku, znajduje się tutaj kilka zagadek, wymagających znajomości sztuki korzystania z tego przedmiotu.
 
Na mapie nie zabrakło ukrytych „easter eggów”, to jednak zostawię do odkrycia wam. Mapa jest dostępna do pobrania za darmo w wersji Java oraz Bedrock Edition.

 


Pobierz "10 Years of Minecraft”

 


Oceń artykuł
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3 ocen)
Udostępnij