Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 23 maj 2019 Aktualizacja 25 październik 2021

Minecraft stał się najlepiej sprzedającą grą wszechczasów

bolda500 25 październik 2021

Ostatnio świętowaliśmy 10-lecie gry Minecraft, z tej okazji Microsoft podzielił się także wynikami sprzedaży. W ciągu 10 lat od opublikowania pierwszego wydania, gra rozeszła się w ilości 176 milonów egzemplarzy, tym samym wyprzedziła kultową grę Tetris o 6 milionów.
 
 
Co miesiąc grę Minecraft uruchamia ponad 90 milionów ludzi, a duży wpływ na te liczby ma wydana w 2017r. darmowa edycja na rynek chiński, gdzie wokół gry zgromadziło się już ponad 200 milionów użytkowników. 
 
Za sukcesem Minecraft i ilości sprzedanych sztuk stoi między innymi dostępność na praktycznie każdej platformie rozrywki. Gra dalej bije rekordy swoimi zasięgami na wielu platformach wideo, takimi jak Youtube lub Twitch, przekraczając miliardy odsłon rok do roku. 
 

Minecraft: Earth ma być następcą Pokemon GO ale dużo większym


Ustawianie bloku w Minecraft: Eaarth - fot. Mojang
 
Na sukcesie gry Minecraft, Microsoft tworzy kolejne gry osadzone na uniwersum Minecraft. Najnowszym zaprezentowanym tytułem jest Minecraft: Earth, a podczas Minecon w 2018r została zaprezentowana gra z gratunku dungeon crawlera o wdzięcznej nazwie Minecraft: Dungeon, która ma pojawić się jeszcze w tym roku.
 
Nam pozostaje już tylko czekać na kolejne newsy związane z dalszym rozwojem obu produkcji. Rok 2019 może być kolejnym dużym krokiem w rozwoju uniwersum Minecraf. Wcześniej wielkim wydarzeniem było powołanie do życia wersji Bedrock i aktualizacji Better Together pozwalającej łączyć graczy z wielu platform w jeden ekosystem rozgrywek sieciowych na publicznych serwerach gry Minecraft.


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij