Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 02 kwiecień 2020 Aktualizacja 02 kwiecień 2020

Minecraft: Education Edition za darmo!

PanCake 02 kwiecień 2020

Sytuacja na świecie nie napawa optymizmem, pandemia koronawirusa jest dla nas wszystkich ogromnym sprawdzianem samodyscypliny, odpowiedzialności i... kreatywności. Konieczność pozostania w domu sprawia, że szkoły muszą działać na zupełnie innym poziomie - każda placówka jakoś sobie radzi, lepiej lub gorzej, ale jakoś to działa - mówię to z autopsji. Mnóstwo deweloperów oferuje przeróżne promocje mające na celu w jakiś sposób pomóc i ułatwić błyskawiczną cyfryzację systemu edukacji, Mojang również nie pozostaje w cieniu - zobaczmy, co Szwedzi zaoferują nauczycielom i ich podopiecznym.
 

Czym jest Minecraft: Education Edition?

Minecraft: EE to edukacyjna wersja gry Minecraft, popularnej wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Uczniowie grając w Minecraft chętnie uczą się matematyki, historii, chemii, biologii, programowania i wielu innych przedmiotów, uczą się współpracować, rozwijać zdolności twórcze i lepiej zapamiętują nowe informacje.
 
To oficjalny opis dystrybutora, w telegraficznym skrócie mogę dodać, że chodzi o gotowe scenariusze zajęć na określony temat, które pozwalają na naukę w dość niekonwencjonalny sposób - poprzez zabawę w naszym sześciennym świecie.
 

Prezent od Microsoftu. Kto skorzysta?

Jeśli chcecie wypróbować to rozwiązanie, to deweloper udostępnił za darmo 12 scenariuszy zajęć na różnorodne tematy. Aby je pobrać, musimy wejść na marketplace z poziomu wersji na smartfony, windowsa 10 lub poprzez stronę internetową: https://www.minecraft.net/en-us/marketplace/education.
 
Musicie jednak pamiętać, że to działa jedynie na w/w platformy z pominięciem oczywiście strony internetowej. Tutaj jednak musimy posiadać swoją kopię gry, i tu pojawiają się wątpliwości, jak wiemy nasze szkoły nie dysponują ogromym budżetem, czy to wyklucza masowe wykorzystanie tego narzędzia?
 
Oczywiście, nie! Wiem, brzmię jak ten pan z telewizji który sprzedaje innowacyjne garnki. Ale od teraz do 30 czerwca Microsoft udostępnia zasoby Minecraft Education Edition za darmo dla posiadaczy pakietu Office 365, a wykorzystanie tego narzędzia już w naszych szkołach jest znacznie częstsze.

 


Pozwolę więc sobie przedstawić w skrócie kolekcję lekcji "dla wszystkich" (wybrałem dwie losowo).
  • Przewodnik Jig: podstawy czerwonego kamienia - wprowadzenie do tworzenia mechanizmów z czerwonego proszku.
  • Lumen: w poszukiwaniu straconego prądu - opowieść o elektryczności, sposobie działania elektrowni etc.
 

 


Oceń artykuł
4.4705882352941 1 1 1 1 1 Ocena 4.47 (17 ocen)
Udostępnij