Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 10 grudzień 2020 Aktualizacja 10 grudzień 2020

Nvidia DLSS w Minecraft RTX, Cyberpunk 2077 oraz 4 innych grach

bolda500 10 grudzień 2020
Po starcie w kwietniu bety Minecratf RTX, Nvidia nie próżnowała i mocno rozwija swoją technologię RTX oraz DLSS także dla innych gier.
 
W grudniu poza pojawieniem się pełnego wsparcia i premiery Minecraft RTX lista gier obsługujących DLSS powiększyła się o 5 innych gier, między innymi Cyberpunk 2077, który swoją premierę ma właśnie dziś. 
 

6 nowych gier z obsługą DLSS

Na liście 6 nowych tytułów, w których zaimplementowane obsługę RTX DLSS poza Minecraft RTX oraz Cyberpunk 2077 znajdziemy takie gry jak CRSED: F.O.A.D., Scavengers, Mount & Blade II: Bannerlord oraz Moonlight Blade.
 
Włączenie opcji DLSS w Minecraft RTX daje niesamowite wyniki wydajności, co w przypadku Minecraft nie jest bez znaczenia, ponieważ gra jest tak samo łakoma na zasoby sprzętowe jak inne tytuły z górnej półki. Poniżej wyniki testów przeprowadzone przez Nvidia porównujące liczbę klatek/s dla wlączonego i wyłączonego DLSS w rozdzielczości 4K. 

 

Reklama

Wydajnośc Minecraft RTX z DLSS w 4K

[Minecraft RTX z włączonym DLSS na Windows 10 - wydajność] 
 
Jak można łatwo zobaczyć na obrazku powyżej, przyrost wydajności niekiedy dochodzi do potrojenia liczby klatek/s sprawiające, że gra odpalona w 4K mając mało płynne 22 klatki/s (w przypadku karty RTX 3070), po odpaleniu technologii DLSS zyskuje ponad 42 dodatkowe klatki/s co daje łącznie ponad 67 klatki/s a to już zapewnia przyzwoity komfort gry. Dla mocniejszych kart przekroczenie 90-100 klatek/s nie jest problemem dzięki DLSS.
 
Nvidia oczywiście nie kończy prac nad dodawaniem kolejnych gier do obsługi DLSS oraz rozwijania swoich kart. W przyszłości zapewne pojawią się kolejne gry wspierające techonologię DLSS. Nam jedynie pozostaje poczekać, a swoje 5 groszy do tego może dołożyć także AMD, ponieważ takżę pracują nad czymś podobnym do DLSS a my, gracze tylko na tym skorzystamy.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij