Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 30 wrzesień 2021 Aktualizacja 30 wrzesień 2021

Minecraft w wygodnym krześle Fotel gamingowy dla fana gry

bolda500 30 wrzesień 2021

Każdy gracz zasługuje na porządne krzesło. Fotele gamingowe doskonale sprawdzają się w tej roli.
 
Czy jednak to faktycznie dobry wybór dla kogoś, kto spędza przed ekranem długie godziny? O czym pamiętać przy zakupie i jakie powinno być idealne krzesło dla gracza?
 

Krzesło dla gracza – wybór, który ma znaczenie

Jeszcze do niedawna na fotele dla graczy zwracało się niewiele uwagi. Do zabawy przy komputerze wystarczyło pierwsze lepsze krzesło biurowe. Wszystko zmieniło się wraz ze wzrostem popularności e-sportu oraz streamingu. W przeciągu kilku lat fotele gamingowe stały się normą. Atrakcyjny design nabrał dużego znaczenia.
 
Jednocześnie pojawił się drugi nurt. Coraz więcej osób zaczęło dostrzegać, że wielogodzinne przesiadywanie przy komputerze wpływa na zdrowie i to wcale nie w pozytywny sposób. Na krzesło dla gracza zaczęto patrzeć przez pryzmat ergonomii. Fotel już nie ma być po prostu wygodny i ładny. Jego użytkowanie ma być też zdrowsze, mniej obciążające dla organizmu.
 
Nowoczesne fotele dla graczy połączyły oba te trendy ze sobą. Ergonomiczne fotele biurowe nie są już jedynym sensownym wyborem dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają zdrowie. Jednocześnie fotele gamingowe zachowują swój nietuzinowy wygląd. Jak jednak wybrać właściwy model?
Fotel Ergohuman G-Racer Blue marki Grospol

Krzesło gamingowe– na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim należy pamiętać, że to nie design jest najważniejszy. Owszem, fotel powinien się nam podobać, ale użytkowanie nawet najpiękniejszego modelu na dłuższą metę się nie sprawdzi, jeśli nie będzie wygodny i funkcjonalny.
 
Dobry fotel gamingowy zapewnia solidne wsparcie dla kręgosłupa. Posiada zagłówek na odpowiedniej wysokości oraz podłokietniki i wyprofilowane oparcie. Dołączone w zestawie poduszki są wygodne, a pianka użyta do wypełnienia siedziska nie jest ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Sam fotel gwarantuje zaś szeroki zakres regulacji, a więc nie tylko pozwala na ustawienie wysokości siedziska i wychylenia oparcia, ale i położenia podłokietników, zagłówka oraz wielu innych elementów krzesła. Im więcej opcji ustawień poszczególnych elementów, tym łatwiej dostosować fotel do własnej sylwetki i swoich potrzeb.
 
Kupując krzesło gamingowe, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz rodzaj materiałów użytych podczas produkcji. Lepiej unikać foteli, w których stelaż składa się głównie z plastikowych elementów. To kruchy surowiec, który nie zapewnia krzesłu stabilności. Lepsze będą modele ze stelażem metalowym. Warto zwracać uwagę na detale, np. to z czego wykonano kółka jezdne. W tym wypadku chodzi o to, by zakup nie skończył się zniszczoną podłogą lub problemami z mobilnością na dywaniku przy biurku z komputerem.
 
Należy też pamiętać o własnych preferencjach. Bardzo popularnym materiałem na obicie jest ekoskóra, łącząca elegancki wygląd ze sporą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu jej w czystości. Zarazem jest ona dość tania. Latem może jednak powodować dyskomfort, jako że materiał tego typu nie oddycha, a co więcej, przykleja się do ciała. Tymczasem siatka mesh oraz inne rodzaje tapicerki bywają równie wygodne, a zarazem nie utrudniają cyrkulacji powietrza. Mimo to nie każdy je lubi.

 

Reklama

Fotel dla gracza – styl i ergonomia dla każdego

Duże znaczenie ma to, że fotele gamingowe stały się łatwo dostępne. Dziś nie jest to już mebel niszowy, który trzeba zamawiać na stronach zagranicznych producentów lub na serwisach aukcyjnych. Bez trudu znajdziemy je w polskich sklepach. I co równie ważne – na solidny fotel gamingowy stać dziś każdego. Na rynku jest tyle różnych modeli w różnych cenach, że każdy gracz z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.
 
Doskonałym na to przykładem jest oferta sklepu CentrumKrzesel.pl: https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-gamingowe-8/261/c.
 
Proponowany w nim asortyment obejmuje produkty z każdej półki cenowej, od najtańszych modeli, takich jak fotel gamingowy G-Racer 2, wyposażony w podstawowe funkcjonalności w budżetowym wydaniu, po ergonomiczne i nowoczesne modele takie jak fotel Pofit G-Racer Red. Temu ostatniemu krzesłu warto się zresztą bliżej przyjrzeć, gdyż w znakomity sposób odzwierciedla to, czym powinien się wyróżniać idealny mebel dla miłośników gier komputerowych.
 
Pofit G-Racer to wyjątkowy fotel, który powstał specjalnie z myślą o graczach. Świetnie się prezentuje, gwarantując siedzącemu wysoki komfort i ergonomię pracy. Model ten wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, zapewniające wsparcie kręgosłupa i wygodę w czasie siedzenia. Na szczególną uwagę zasługuje technologia elastycznego szkieletu, dzięki której każda część pleców jest odpowiednio podparta na całej ich wysokości i szerokości, niezależnie od przyjmowanej w czasie siedzenia pozycji.
 
Ten ergonomiczny fotel posiada między innymi: zagłówek regulowany w pięciu płaszczyznach, regulowane w trzech wymiarach podłokietniki z opcją regulacji kąta ich nachylenia, siedmiostopniową regulację profilu wypchnięcia, regulację napięcia i głębokości siedziska, synchroniczny mechanizm ruchowy z możliwością ustawienia blokady, zintegrowany podnóżek. Fotel jest dostępny w kolorach czerwonym, niebieskim i szarym.
 
Pofit G-Racer to topowe krzesło dla gracza. Oznacza to oczywiście, że nie jest to najtańszy model na rynku, ale ogromne możliwości personalizacji, komfort użytkowania, wysoka jakość oraz ergonomiczny charakter w pełni uzasadniają jego cenę. Trzeba przy tym podkreślić, że na zdrowiu kręgosłupa nie warto oszczędzać. Inwestycja w solidne krzesło to zdecydowanie dobra decyzja, która pozwoli w pełni cieszyć się pasją do gier w czasie wielogodzinnych sesji.
Fotel Pofit G-Racer Red marki Grospol

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij