Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 23 sierpień 2022 Aktualizacja 23 sierpień 2022

Stary-nowy skin Steve z brodą powraca do Minecraft | Są też drobne zmiany u Alex

bolda500 23 sierpień 2022

Stary-nowy skin Steve z brodą powraca do Minecraft. Są też drobne zmiany u Alex. Mojang przywraca nie tylko brodę ale odświeża cały skin obu postaci.
 
Mojang zdecydował się na wprowadzenie poprawek do obecnych skinów Steve'a i Alex. W wersji Minecraft 1.8 w 2014 dodano nowy model i skin dla postaci o imieniu Alex. Teraz, po prawie13 latach zdecydowano się na przywrócenie domyślnego skinu Steve z brodą. 
 
Skórki w nowej wersji mają też kilka drobnych zmian w teksturach, które przy dokładnym przyjrzeniu się robią sporą różnicę. Steve ponownie ma brodę, nowością są natomiast podwinięte rękawy oraz nieco więcej kolorów na ważnych obszarach jak buty, ramiona, spodnie oraz klatka piersiowa. W przypadku Alex także mamy podwinięte rękawy oraz bardziej kontrastujące kolory ubioru oraz większa ilość głębi w kolorach na głowie

Nowy skin z brodą Steve

(OLD - STARY | NEW - NOWY)
[źródło obrazów: Mojang]

Nowy skin Alex

[źródło obrazów: Mojang]
 
Zapytasz zapewne, kiedy uw broda zniknęła ze skórki Steve, poniważ większość graczy nie pamięta nawet, że ona kiedyś w ogóle tam była. Dokładną datą jest 1 września 2009 i aktualizacja CLASSIC 0.24_SURVIVAL_TEST na długo przed pojawienim się skina Alex. Decyzja Notcha nie jest znana, dlaczego tak zrobił. 
 
Dla zainteresowanych, poniżej jest grafika jak wyglądał Steve z brodą w pierwszych dniach istnienia gry, jeszcze przed powstaniem wersji CLASSIC SURVIVAL_TEST.
[źródło obrazu: Mojang]
 
Co ciekawe, broda u Steve jest widoczna praktycznie na wszystkich materiałach promujących grę, czy to na plakatach, czy animajach, tapetach i innych działach pochodzących od Mojang.
[źródło obrazów: Mojang]
 
Jeszcze zabawniejszym faktem jest to, że bardzo duża część graczy myliła brodę z szerokim uśmiechem i dopiero teraz, kiedy Mojang chce przywrócić brodę dla Steve zorientowali się, że to jest właśnie broda a nie szeroki uśmiech.
 
Zostaw w komentarzu swoje odczucia, czy podoba Ci się nowa broda i nowe poprawione skórki oraz czy myślałeś, że owa broda to szeroki uśmiech. 
 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij