Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 02 kwiecień 2024 Aktualizacja 02 kwiecień 2024

Wersja natywna Minecraft na PS5 już wkrótce!

bolda500 02 kwiecień 2024

Fani gier od zawsze są w pewien sposób podzieleni, w zależności od wybranej platformy, z której najczęściej korzystają. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem zdaje się być posiadaczem PC, aczkolwiek istnieje wiele fanów konsoli PlayStation jak i Xbox. Co ciekawe, posiadacze PlayStation 5 nie mogli cieszyć się dedykowaną grą Minecraft, jednak mogli w nią grać w wersji na PlayStation 4, z uwagi na wsteczną kompatybilność. To ma się jednak niebawem zmienić.

Data premiery

Informacja o planowanym wypuszczeniu gry Minecraft na PlayStation 5 jest z całą pewnością świetną wiadomość dla posiadaczy tej konsoli. Optymizm ostudzi na pewno fakt, że nie ma jasnej deklaracji, kiedy taka edycja może się pojawić. Zarówno Microsoft, jak i Mojang nie wypowiedziały się oficjalnie w tej kwestii. Trzeba się jednak spodziewać, że premiera Minecraft na PS5 nastąpi najwcześniej za kilka miesięcy. 

Ile trzeba zapłacić za grę?

Podobnie jak w przypadku daty premiery, potencjalna cena za Minecraft na PlayStation 5 nie jest również znana. Dobrym wyznacznikiem zdaje się być jednak aktualna cena za wersję na starszą generację konsoli, która w zależności od sklepu, wynosi ok. 100 zł. Najprawdopodobniej po premierze gra będzie nieco droższa i można zakładać, że jej koszt wyniesie między 150 a 200 PLN - wszystko zależeć będzie tutaj od tego, jak bardzo będzie się ona różnić od poprzedniej wersji.
 
Artykuł sponsorowany. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+)
 
Aby uzyskać kapitał na zakup gry, można podjąć się próby wytypowania wyników spotkań sportowych. W tym miejscu, należy zaznaczyć, że używając kod promocyjny Superbet, uzyskamy aż 35 PLN darmowego zakładu, a więc możemy spróbować swojego szczęścia bez ryzyka utraty własnego kapitału, co jest bardzo dobrym i ciekawym rozwiązaniem dla początkujących graczy.

 


Co nowego w wersji na PS5?

Trudno jest jednoznacznie określić, jakie mogą być różnice w Minecraft na PS5, względem edycji na starszą edycję konsoli. Pewnym jest, że będzie odczuwalna znacząca różnica w kwestiach grafiki, która na PlayStation 5 wygląda znacznie lepiej. Pojawiły się również spekulacje, że zoptymalizowana wersja Minecraft będzie wykorzystywała technologię ray tracing. Na ten moment jednak, zarówno producenci gry, jak i konsoli zachowują milczenie w kwestii nowej wersji gry.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij