Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 18 listopad 2011 Aktualizacja 18 listopad 2011

Minecraft - Wersja Finalna

Minecraft Polska 18 listopad 2011

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna wielka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków.
Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki.
Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków i w grze znajdziemy 108 (ilość zwieksza się po kolejnych aktualizacjach) różnych ich rodzajów, każdy posiadający własne cechy i nadający się do różnych celów.

Gra oferuje zabawę w trybie klasycznym Creative, w którym możemy bez żadnego stresu tworzyć kolejne konstrukcje oraz tryb Survival.
W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie jedynie podczas dnia.
Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i tylko odpowiednie przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak tylko zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i generuje się automatycznie wraz z odkrywaniem nowych obszarów.
Dodatkowo, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym wznosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro.
Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany
jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Commodore 64.

Reklama


 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij