Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 28 kwiecień 2011 Aktualizacja 09 maj 2011

Co przyniesie 1.6 ?

Minecraft Polska 09 maj 2011

Craftując mapę, będzie można wybrać sposób jak bardzo "powiększony" ma być świat na mapie.
To będzie się koncentrować na miejscu, w którym własnie craftujesz, a następnie będzie wypełniać podczas eksploracji terenu.
Jeśli pójdziesz na zewnątrz krawędzi mapy, zatrzyma się aktualizacja, więc każda mapa jest na konkretny obszar. To tak jak prawdziwe mapy ! :P

Oto zrzut ekranu w pełnym przybliżoniu na mapie (dobre do mapy miasta):A oto zrzut ekranu w pełnym powiększeniu mapy: (wieksze obszary np. teren sąsiednich biomów)Jeśli upuscisz mape, a ktoś inny ją podniesie, będzie mógł zobaczyć twoje postępy.
Będzie także możliwe kopiowanie mapy tak, że dwie odrębne pozycje map zapiszą link do tej samej mapy. Oznacza to, że można zobaczyć, co inni gracze robili na tej samej mapie, zarówno na Twojej jak i ich pojawi się to jako migające punkty na mapach.

Obecnie, mapa będzie się aktualizować, trzymając ją w ręce. Aby mapę, w pewnym sensie, ukryć musisz patrzeć prosto przed siebie. Aby zobaczyć mapę poprawnie, musisz spojrzeć w dół, wyglądo to tak:Wszelkie zmiany wprowadzone do terenu pojawią się na mapach, ale tylko gdy ktoś chodzi po mapie w pobliżu tego obszaru. Innymi słowy, nie będzie się magicznie zmieniać, aby zobaczyć zmiany daleko na mapie.

W tej chwili mapy nie działają w trybie multiplayer, ale bedzię to następne zadanie z którym Notch sie zmierzy. Kod, który pisze da również możliwość ponownego wykorzystania w przyszłości na takie rzeczy jak: książki i notatki pisane przez graczy, a nawet własne obrazy.

Jest twardy limit wynoszący 65.536 unikalnych map na świecie, ale nie sądzę, aby dało się je obejść powodując błąd kodu. Jeśli Notch ma spędzić więcej czasu na przepisanie kodu, postara dowiedzieć się czy ten limit jest wystarczający.   Kolejna ciekawa aktualizacja nam się szykuje.
Zapewne wywoła dużo szumu wokół kwesti multiplayer'owch rozgrywek.
Handel mapami gwarantowany :P

A to wszystko z Bloga


Reklama

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij