Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 17 październik 2014 Aktualizacja 25 październik 2014

Mojang sprzedany do Microsoft

bolda500 25 październik 2014

Na blogu twórców pojawiła się oficjalna informacja o kupnie przez korporacje z Redmond - Microsoft studia Mojang oraz gry Minecraft z kwotę 2,5 miliarda dolarów.
 
Zaraz po przejęciu studia, firmę opuścił twórca gry Notch oraz pozostałych dwóch współzałożyciele Carl oraz Jacob. Jaki jest cel kupna przez Microsoft gry Minecraft? Jednym z powodów może być cheć umocnienia pozycji konsoli Xbox na rynku oraz możliwość pojawienia się kolejnego portu gry na platformie mobilnej Windows Phone.
Poniżej krótki materiał wideo omawiający całą sprawę przejęcia studia.
 

Minecraft sprzedany do Microsoft

 
Krótkie objaśnienie o co ogólnie chodzi i co będzie się działo z grą.
[źródło: kotaku.com]
 
 
Z jakiego powodu zdecydowaliście się sprzedać grę?
Minecraft z małego projektu stał się ogromną grą. Oczywiście, że jesteśmy z tego bardzo dumni, ale to nigdy nie było w planach Notch’a. Jak już zapewne wiecie, Notch jest twórcą Minecraft’a i jedną z bardzo ważnych osób w studiu Mojangu. Zdecydował, że nie chce być posiadaczem firmy o tak wielkim znaczeniu. Przez kilka ostatnich lat próbował on pracować nad mniejszymi projektami, ale nacisk posiadania Minecraft’a był dla niego zbyt duży. Jedyną opcją było sprzedanie firmy. Będzie on kontynuował tworzenie innych świetnych rzeczy. Wcale się tym nie przejmujcie.
 
Istnieje tylko kilka potencjalnych nabywców Miencraft'a, którzy zajęliby się rozwijaniem gry na tym poziomie, na którym się aktualnie ona znajduje. Pracowaliśmy blisko z Microsoftem już od roku 2012 i byliśmy pod wrażeniem ich wkładu w pracę nad  grą. Jesteśmy przekonani, że Minecraft nadal będzie się rozwijał w dobrym kierunku. Minecraft znaczy dużo dla milionów ludzi na całym świecie i dla każdego pracownika Mojangu. Myślimy, że wybraliśmy najlepszą drogę do dalszego sukcesu tej gry oraz całego studia Mojang.
 
Co się stanie z innymi wydaniami gry? Czy przestaną się rozwijać?
Nie ma powodu, abyśmy przestali wspierać oraz pracować nad innymi wersjami gry. Oczywiście, że Microsoft nie może decydować za innych lub przewidywać rzeczy, które staną się w przyszłości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wszystkich edycji Minecraft’a i z wszystkich pozostałych osiągnięć.
 
Czy gra w jakimś stopniu ulegnie zmianie, czy pozostanie taka, jaka jest?
Minecraft nadal będzie się rozwijał. Nie znamy dokładnych szczegółów na temat przyszłości gry, ale wiemy, że każdy kto jest aktywnym graczem, chce aby społeczność rosła i była jeszcze lepsza niż wcześniej. Zatrzymywanie graczy przed robieniem świetnych rzeczy nikogo nie zadowoli.
 
Co stanie się z innymi projektami Mojangu, jak na przykład gra Scrolls?
Nie wiemy, podzielimy się z wami wiadomościami gdy tylko się tego dowiemy.
 
Czy nadal będziecie mogli integrować się ze społecznością?
Oczywiście, jeśli chodzi o ten aspekt, to nic się nie zmieni.
 
Za jak dużą kwotę firma została sprzedana?
Microsoft kupił Mojang za 2.5 miliardy dolarów.


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij