Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 02 luty 2015 Aktualizacja 02 luty 2015

Minecraft Installator Download

bolda500 02 luty 2015

Minecraft Installator Download

 
Minecraft Installator Download, czyli dedykowana dla posiadaczy komputerów z systemem Windows nowa wersja plików do instalacji Minecraft. Umożliwia instalację gry oraz wszystkich wymaganych bibliotek przez tylko jeden program.
 

Minecraft z Java

Dlaczego powstała w końcu taka wersja? Wiele razy nowi użytkownicy po zakupie gry mieli problem z jej uruchomieniem. W większości przypadków problem leżał w braku zainstalowanej Javy. Minecraft installator rozwiązuje ten problem ponieważ sam pobiera wymagane do działania gry biblioteki oraz Javę.
 
Nas dziwi tylko to, czemu taka wersja instalatora Minecraft pojawiła się dopiero teraz gdzie sprzedanych jest już kilkanaście milionów sztuk w wersji PC (z tego pewna część to użytkownicy z systemem z rodziny Windows).
 
Jeśli jesteś posiadaczem gry i po raz kolejny instalujesz Minecraft na swoim komputerze (po formacie systemu lub na nowym komputerze) poleceamy skorzystać z tej własnie wersji instalatora. Napewno przyspieszy to proces instalacji oraz konieczność szukania odpowiedniej wersi Java. Przejdzmy zatem do samego procesu instalcji.
 

Instalacja Minecraft przy pomocy Installatora

 
Jak instalować Minecraft przy pomocy tego pliku? To proste. Po pobraniu Installatora Minecraft (link na końcu wpisu) przywita nas okienko instalacji Minecraft (obrazek poniżej).
 
 
Wystarczy przejść przez proces instalacji klikając kilka razy na przycisk Next. W drugim etapie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie intsalacji Minecraft do folderu ProgramFiles. Nie musimy tego zmieniać jeśli nie chcemy. Główne pliki gry po uruchomieniu i tak standardowo znajdywać się będą w folderze .minecraft
 
Po instalacji gry wszystko działa tak samo jak przy użycia zwykłego instalatora z Launchera. Układ folderów oraz instalacja paczek zasobów oraz modów, wgrywanie save'ów przebiega dokłdanie tak samo. Jedyne o co nie musimy się martwić to instalacja Javy oraz innych bibliotek do gry Minecraft.
 
Polecamy Ci zainstalować na samym początku mod'a Optifine. Dzięki niemu uzyskasz więcej FPS i gra będzie chodzić płynniej. Link do wpisu dotyczącego instalacji Optifine poniżej.
 
 
Aby przejść do folderu .minecraft wystarczy kliknąć na pulpicie Start [ikona Windowsa] i w pole wyszukaj/uruchom wpisać:
%appdata%\.minecraft
 
 

Pobierz Minecraft Instalator dla WINDOWS

 
Alternatywny Launcher Minecraft do wersji 1.8 - 1.0
 
 


Oceń artykuł
3.8095238095238 1 1 1 1 1 Ocena 3.81 (21 ocen)
Udostępnij