Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 09 grudzień 2015 Aktualizacja 09 grudzień 2015

Minecraft na Wii U - kolejna platforma dla gry

bolda500 09 grudzień 2015

Organizacja zajmująca się kategoryzacją oraz przyznawaniem w Europie oznaczeń wiekowych dla gier, PEGI kilka tygodni temu udostępniła wpis dotyczący produkcji Minecraft Wii U. Nie musieliśmy czekać długo aby informacje te zostały oficjalnie potwierdzone.
 

Minecraft na Wii U od 17 grudnia

Minecraft na Wii U ma trafić do sprzedaży od 17 grudnia w cenie 29,99$
Na start wraz z grą otrzymamy 6 dodatków DLC, a kolejne 16 pojawić się ma w dniu premiery. W planach Nitendo ma także specialne DLC ale o tym narazie nie wiemy zbyt dużo.
 
Widać Microsoft nie zamierza poprzestać na poszerzaniu możliwych do uruchomienia gry platform. Od roku 2014 kiedy to Mojang wraz z Minecraftem został wykupiony, pojawienie się gry na nowej platformie jest pierwszą konwersją jaką wprowadzi Microsoft dla tej gry.
 

 


W wersji na Wii U zagramy także na ekranie TV jeśli mamy taką ochotę. Zależy to tylko od tego czy w danym czasie nikt inny z domowników nie korzysta z niego do oglądania czegoś lub relaksu w innych grach.
 
Strona gry dla wersji Nitendo Wii U zanajduje się pod tym adresem: Edycja Wii U - Minecraft
 
Poniżej wideo z rozmowy przeprowadzonej z Jeb'em, w której uchylił rąbka tejemnicy na temat dalszych planów rozwoju gry.
 
W Minecraft obecnie możemy zagrać na różnych urządzeniach, systemach i konsolach: Windows, Mac, Linux, Android, iOS, X360, Raspberry Pi, PlayStation 3, PS4, Xbox One, PlayStation Vita i Windows Phone.

 


Oceń artykuł
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (3 ocen)
Udostępnij