Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 03 maj 2016 Aktualizacja 03 maj 2016

Gear VR - Minecraft w wirtualnej rzeczywistości

bolda500 03 maj 2016
Gear VR Minecraft to będzie kolejny wielki krok, jaki twórcy wykonali i oddali nam do dyspozycji nowoczesne rozwiązania. Wg. analityków rynek VR w tym roku ma przekroczyć 860 milinów $, a duży kawałek tej sumy może być właśnie zasługą nowej wersji dostępnej na urządzenie Oculusa przygotowane przy współpracy z Samsungiem, czyli gogle Gear VR.
 
Minecraft: Gear VR będzie bazować na mobilnej wersji Minecraft: Pocket Edition, która została przystosowana do obsługi gogli Gear VR. Po odpaleniu gry mamy do wyboru czyste otoczenie lub wirtualny pokój przypominający realne przebywanie w grze. Zobaczyć to można na obrazku oraz krótkiej prezentacji poniżej.
 

 

Reklama

Prezentacja Minecraft: Gear VR

 
Sterowanie w grze odbywa się przy pomocy pada (np. tego od Xbox). Obracanie głową zastępuje nam myszkę i umożliwia rozglądanie się, więc bardzo szybko można się przyzwyczaić do tego sposobu sterowania postacią.
 
W poźniejszym czasie planowane jest także przystosowanie oraz wypuszczenie wersji dla Minecraft: Oculus Rift. Wtedy jeszcze więcej osób będzie mogło stanąć twarzą w twarz z mobami, pobudować i zwiedzać krainy Miencraft przy pomocy gogli i wirtualnej rzeczywistości. 
 
Więcej informacji na teamt wersji Minecraft: Gear VR oraz Oculus Rift znajduje się pod adresem: https://minecraft.net/pl/vr/

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij