Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 16 maj 2016 Aktualizacja 16 maj 2016

Minecraft - zmiany cen w różnych regionach świata

bolda500 16 maj 2016

Na oficjalnym blogu gry pojawiła się dziś (16 maja) informacja o zmianach dotyczących ceny gry (w wersji PC java). Od 23 maja 2016r. ma zacząć obowiązywać nowy cennik, więc jest jeszcze kilka dni aby zgarnąć premkę w niższej cenie. Spiesz się został tydzień!
 
Poniżej obrazek udostępniony przez Mojang wraz z obecnymi i przyszłymi cenami, jakie będą obowiązywać.
 

Tabela cen Minecraft

 
Jak widać na załączonym obrazku cena Minecraft dla Polski wzrośnie o 20 zł (czyli o 25% obecnej ceny 80 zł) do 100 zł. Jest to dużo ale trzeba mieć to na uwadze iż cena w stanach od samego początku wynosiła ~27 dolarów, co w przeliczeniu na zł daje ponad 100 zł. Tak więc nowe ceny mają wyrównać dysproporcję jaka była miedzy regionami świata, gdzie nowy klient zamierzał zakupić grę.
 
A jakie są Twoje odczucia co do podwyżki cen Minecraft? Zostaw komentarz pod wpisem.

 


Zapewne przy spojrzeniu na to, ile osób gra w Minecraft przy pomocy kont non-premium, podwyżka ceny do 100 zł nie zachęca do kupna gry. Ale z drugiej strony, patrząc jak Mojang a bardziej Microsoft zaczął walczyć z łamaniem EULA i blokuje serwery, za jakiś czas może okazać się że tylko konta premium będą mogły grać legalnie a serwery non-premium znikną. Czas pokaże.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij