Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 04 czerwiec 2016 Aktualizacja 05 czerwiec 2016

Minecraft się sprzedał? Ponad 100 milionów sztuk

bolda500 05 czerwiec 2016
 
Minecraft się sprzedał? Chociaż zdanie to brzmi może dziwnie to faktem jest, że się sprzedał i to w ilości ponad stu milionów sztuk. Z okazji tego wydarzenia Mojang przygotował infografikę.
 

Statystyki sprzedaży Minecraft do czerwca 2016 - infografika 

 

Podział rynku wg. wersji PC/java - mobilne - konsole

 
Jak można łatwo zauważyć na zamieszczonej wyżej infografice, w większości regionów wersje Minecraft na urządzenia przenośne oraz konsole stanowią większą część rynku niż dla wersji Minecraft PC/Java co pewnie może wielu z Was zdziwić. 
 
W Ameryce Północnej odsetek graczy grających na PC to tylko 19%, i prawie po połowie z reszty podzieliły się platformy mobilne i konsolowe uzyskując 41 i 40% co oznacza, że jest ich łacznie 4 razy tyle co użytkoników PC/java.
 
Podobnie sytuacja z podziałem platform względem Ameryki Północnej  występuje w części południowej oraz na kontynencie Afrykańskim. W Europie zaś różnice nie są już tak duże, ale użytkownicy wersji PC/java dalej stanowią mniejszą grupę o kilka punktów procentowych względem mobilnych oraz konsolowych wersji Minecraft.
 
Na kontynencie Azjatyckim dominują wersje mobilne Minecraft z 51% udziałów w rynku, 31% PC/java oraz najmniej z wszystkich innych kontynentów mają użytkowników konsolowych. 
 
Na infografice znalzły się też dwa czysto hipotetyczne stwierdzenia. Pierwsze z nich obrazuje, jeśli użytkownicy wszytkich zakupionych wersji Minecraft stowrzyli by nową nację na Ziemi, była by ona pod względem liczebności dwunastą największą populacją zaraz za Rosją, Meksykiem oraz Japonią z liczbą ponad 106 milionów obywateli. 
 
Drugie zakłada, jeśli miesięczna ilość ponad 40 milionów aktywnych użytkoników gry złapała by się za ręce, byli by oni w stanie objąc okręgiem całą Ziemie i to 1,5 razy. Tylko wtedy gracze będą mieć zajęte obie ręce i nikt ni pogra. Co za koszmar!

 

Reklama

Sprzedaż bieżąca Minecraft

 
Obecnie wg. danych podanych przez Mojang, dziennie sprzedaje się średnio około 53 000 sztuk Minecraft na wszystkich platformach. 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij