Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 09 grudzień 2016 Aktualizacja 09 grudzień 2016

Minecraft.net - Blog z mojang.com przeniesiony

bolda500 09 grudzień 2016

 
Minecraft.net to oficjalna strona gry, ale od kilku lat informacje o aktualizacjach, snapshotach, DLC, minecon oraz inne zmiany były serwowane ze strony mojang.com. Po bardzo długim czasie przygotowań wreszcie wszystko, co dotyczy Minecraft jest na swoim miejscu.
 
Ktoś pewnie zada pytanie czemu taka decyzja i dlaczego tak późno? Odpowiedź nie jest prosta i zapewne nie znajdziemy na nią odpowiedzi. Czynników na to jest wiele i nie jesteśmy w stanie okresli co miało wpływ na takie czy inne decyzje w studiu Mojang.
 

Historia Minecraft.net oraz Mojang.com

 
Za czasów panowania Notcha, założone studio Mojang oraz strona pod tym samym adresem stały się miejscem gdzie developer z pracownikami gry zaczął publikować newsy związane z grą. Wcześniej Notch robił to na Tumblr a później także na Twitterze.
 
Pierwsza wzmianka i start strony minecraft.net zostały opublikowane przez Notcha w dniu 19 maja 2009r.
Kilka dni wcześniej, 14 maja pojawił się pierwszy screen z gry Minecraft przedstawiający moba Steve.
W tym samym roku została założona firma Mojang ale jeszcze długo potem wpisy ukazywały się na blogu Notcha oraz Twitterze.
 
Pierwsze wpisy jakie pojawiły się na blogu Mojang.com dotyczące Minecraft pochodzą z końca stycznia lub początku lutego 2011r. (dane zebrane z web.archive.org - wcześniej strona mojang.com była wielokrotnie zmieniana i zawierała różną zawartość nie związana z grą Minecraft).
 
Kolejne wpisy, informacje o aktualizacjach, wydarzeniach oraz innych sprawach związanych z studiem Mojang oraz Minecraft były publikowane aż do 8 grdunia 2016. I to chyba na tyle z tej krótkiej historii.

 

Reklama

Nowy blog gry Minecraft

 
Od 8 grudnia 2016r. wszystkie zmiany, aktualiazcje oraz wydarzenia dotyczące gry są publikowane na odświeżonej stronie minecraft.net.
 
Blog pod adresem mojang.com dalej będzie działać ale mają się tam ukazywać wpisy nie związane bezpośrednio z tematem Minecraft a dotyczące tylko samego studia.
 
 
Odwiedź nową odsłonę strony

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4 ocen)
Udostępnij