Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 17 lipiec 2017 Aktualizacja 17 lipiec 2017

Wirtualna Puszcza Białowieska jako kopia zapasowa w Minecraft

bolda500 17 lipiec 2017

 
Wirtualna Puszcza Białowieska jako kopia zapasowa w Minecraft to jedna z akcji zrealizowanych na potrzeby projektu Ostatnie drzewo. Skala projektu jest oszałamiająca, około 700 kilometrów kwadratowych terenu zostało odwzorowane w grze. 
 

Puszcza Białowieska #ostatniedrzewo

 
 
Całość prac zajęła 3 miesiące. Twórcy mapy, agencja Ogilvy & Mather z pomocą GeoBoxers przy współpracy Geenpeace stworzyli model 1:1 w grze Minecraft na podstawie map topograficznych terenu Puszczy Białowieskiej.
 
Na całej mapie znajdziemy około 7 milionów drzew występujących w 40 różnych gatunkach, pamiętając o zachowaniu rzeźby terenu oraz rodzaju drzewostanu w odniesieniu do realnego ich położenia w puszczy.
 
 
Projekt został nazwany "kopią zapasową", aby podkreślić charakter oraz unikalność występowania puszczy w naszej części świata, która zasługuje na szczególną opiękę. Projekt znajduje się na stronie ostatniedrzewo.pl, na której poza informacjami o wirtualnej mapie, można podpisać apel o rozszerzenie ochrony puszczy na cały jej teran, przekazać wsparcie a także obejrzeć dokument poświęcony puszczy.
 

 


 

Jak zagrać na mapie wirtualnej Puszczy Białowieskiej?

 
Mapę można pobrać na komputer (klik) lub zwiedzać onlinie na serwerze w wersji Minecraft 1.8 (zwiedzaj online).
 
Mapa w grze Minecraft waży około 18GB co sugeruje, że lepszym rozwiązaniem będzie zwiedzenie jej na specialnie przygotowanym serwerze (adres połączenia w linku powyżej).
 
 
Całą akcję wspiera także wielu znanych youtuberów/ek oraz streamerów/ek takich jak Zakreble, Gimper, Mamiko, Kapitan Alien, Kubson, RoxMb, ManoyekMattyniuFlothar, CraftCast oraz wiele innych osób.
 
Jeśli chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia wejdz na fanpage:
https://www.facebook.com/ostatniedrzewo/
 
Grafiki pochodzą z serwera oraz strony akcji: ostatniedrzewo.pl
 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij