Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 25 styczeń 2018 Aktualizacja 25 styczeń 2018

Nowy szef Minecraft w Microsoft oraz nowy rekord liczby graczy

bolda500 25 styczeń 2018
 
17 stycznia to dość ważna data dla społeczności Minecraft. Tego dnia poprzedni szef, Matt Botty został awansowany na stanowisko vice szefa Microsoft Studios i będzie tam zarządzał wszystkimi grami na Xbox, natomiast jego funkcję jako szefa Minecraft w Microsoft obejmuje Helen Chiang.
 
Dla Helen Chiang nie jest jej obca marka, ponieważ wcześniej nadzorowała operacje w studio i była dziewięcioletnią weteranka Xboksa. Pomimo tego Chiang jest pierwszą kobietą która prowadzi dużo studio gier, jest ona także pasjonatką cyfrowego świata takiego jak Minecraft.
 
"W ciągu ostatnich trzech lat bardzo dobrze poznałam ludzi w studio i nie mogę wymyślić lepszego zespołu, który mogłabym poprowadzić."
 
Z planów jakie Helen Chaing chce wpowadzić to, sprowadzenie większej liczby graczy dla wersji Minecraft na silniku Bedrock dzięki Nintendo a to już niedługo ma nastąpić. Kolejnym etapem ma być, rozszerzenie funkcji w grze, które są dla graczy ważne, także w krótce pojawi się zaplanowa wcześniej aktualizacja Aquatic (aktualizacja ocenu/wodna aktualizacja), nowy silnik graficzny, o kórym była mowa podczas ostatniego Minecon oraz targów E3.
 
 
Nowy rekord aktywnych użytkowników Minecraft
 
Zmiana w szeregach "dowództwa" studia zbiegła się w czasie, gdy Minecraft osiągnął najwyższe poziomy w niemal każdym wymiarze, obecnie liczba sprzedanych kopii gry wynosi już ponad 144 miliony na ponad tuzinie platform, z czego w grudniu padł rekord aktywnych użytkowników, przekraczając barierę 74 milionów powracających graczy w ciągu miesiąca, aby zagrać w Minecraft.
 
 
Obecnie Minecraft dostępny jest na następujących platformach
 
Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, Android, iOS, Windows Phone, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, PS Vita, Raspberry PI, UWP (oddzielana wersja W Store), Wii U, Nintendo Switch, nowe Nintendo 3DS, Apple TV, Amazon Fire TV, Gear VR oraz Oculus Rift (pff. długa lista).
 
To jest kolejny dowód na to, że ludzie wracją do gry, czy to dzięki aktualizacjom czy dodawaniu nowych platform oraz łączeniu rozgrywki miedzy nimi. Chyba tylko w naszym kraju panuje przekonanie, że gra jest nudna i dziecinna, bo ludzie przerzucili się z zabaw w grach kreatywnych oraz zespołowych na oglądanie patologi na YT (to tylko nasza prywatna opinia, nie musisz się z nią zgadzać).

 

Reklama

 
Helen Chaing - nowy szef Minecraft w Microsoft
 
Głowny celem nowej szefowej Helen Chaing jest połączenie wszystkich graczy w jedną spójną społeczność. Sama już aktualizacja Better Together, która ukazała sie jesienią, był pierwszym krokiem do wiekszych zmian oraz dalszego aktywnego rozwoju.
 
To gdzie i na jakiej platformie grają gracze nie powinno mięć znaczenia, ważne jest to aby każdy w takim samym stopniu mógł by czerpać radość, zbierać doświadczenia. Właśnie dlatego ciągła aktualizacja gry jest potrzebna. 
 
Aktualizacja Aquatic skupia się na oceanach, czyli czymś co już długo nie było aktualizowane. Przyniesie ona graczom bogaty zestaw doświadczeń. Już samo zdarzenie pojawienia się informacji o dodaniu żółwi przyniosło większe zaiteresowanie niż sama aktualizacja oceanu i dodanie delfinów. To tylko świadczy jak mocno społeczność reaguje na nowe treści.
 
Kolejną ważna zmianą jaką wykazała Helen Chiang jest aktualizacja silnika Bedrock na Switch, która wprowadzi na tą platformę niedostępne wcześniej fukncje, w szczególności rynek a na nim tekstury, mini gry i skiny.
 
 
Ostatnim elementem układanki nad jakim czuwać ma Chiang, będzie wydanie nowego silnika graficznego. Nie jest to łatwe zadanie, opracowanie systemu działającego na tak wielu platformach na całym świecie, zwłaszcza że celem jest aby każda z tych platform miała taką samą idealną jakość, bez konieczności ciągłych poprawek.
 
Na zakończenie dodamy tylko od siebie, że niemożemy się doczekać, aby zobaczyć co nowego szukuje światu Minecraft oraz co osiągnie gra pod przewodnictwem Helen Chiang. A Ty jakie masz przemyślenia? Zostaw komentrz i podziel się ze znajomymi tym wpisem.
 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5 ocen)
Udostępnij