Avatar
Napisane przez Opublikowane 07 sierpień 2018

Zmiany w wyglądzie menu Minecraft nadchodzą!

Avatar
PanCake 07 sierpień 2018
Mojang obecnie kombinuje przy menu głównym Minecraft - ten jeden z najbardziej niezmiennych (no może oprócz zmian w przyciskach) elementów gry wkrótce ma zostać odświeżony.
 
Z tej okazji twórcy udostępnili nam specjalne narzędzia w postaci papierowych makiet (mock-up), abyśmy własnoręcznie mogli zaprojektować nowy wygląd menu. "Paper Prototyping Kits" to zestaw instrukcji razem z gotowymi elementami do wydrukowania, który przy odrobinie inwencji twórczej jest w stanie zastąpić nam profesjonalne programy graficzne.
 
W gruncie rzeczy chodzi tu o zabawę, rzeczy stworzone własnoręcznie często mają dla nas dużą wartość sentymentalną - może za kilkanaście lat wykopiecie z szuflady ten kawałek papieru i powrócą wspomnienia? :)
 

 

 
Zestawy makiet do wydrukowania (PDF):
 
 
Oprócz tego ruszył również oficjalny serwer discord Minecraft skupiający fanów gry - całość komunikacji odbywa się w języku angielskim, ale pod ręką mamy cały zespół developerów gry. Zaproszenie znajdziecie poniżęj. Dołączyliśmy także zaproszenie do naszezgo oficjalnego serwera discord społeczności Minecraft Polska.
 
 
 

 

Zobacz także:

Nowe klocki Lego Minecraft na 2019
Seria klocków Lego Minecraft jest bogata w wiele ciekawych zestawów. Oczywiście nie może zabraknąć nowych w 2019, a kolejne sety...
Minecraft: Story Mode już na Netflix!
Interaktywne gry na Netflixie - coś... nowego. Minecraft: Story Mode od Telltale Games na rynku pojawiło się w 2015 roku (jak ten...

 
Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij