Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 25 październik 2021 Aktualizacja 25 październik 2021

Które pasmo wi-fi wybrać – 2.4 czy 5 Ghz? Czy więcej zawsze znaczy lepiej?

bolda500 25 październik 2021

Nie ma nic gorszego niż wolny internet, który zawodzi akurat w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebny. Inna niekorzystna sytuacja to nagły zanik sieci w momencie wyjścia poza obszar jej zasięgu.
 
Jak wzmocnić sygnał routera, aby docierał do wszystkich zakamarków domu? Czy to możliwe, aby zrobić to domowym sposobem? Jak zwiększyć zasięg wi-fi w telefonie i czy przejście na pasmo o wyższej częstotliwości jest zawsze potrzebne? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!
 

Jak wzmocnić sygnał wi-fi domowym sposobem?

Istnieje kilka trików na to, jak zwiększyć zasięg wi-fi domowym sposobem. Przede wszystkim pamiętaj o prawidłowym ustawieniu routera. Aby sygnał był tak samo silny we wszystkich częściach mieszkania, umieść urządzenie w pomieszczeniu, które znajduje się mniej więcej pośrodku. Najlepiej znajdź dla niego miejsce na wysokim meblu lub półce, która jest zawieszona blisko sufitu. Pamiętaj też, że router nie powinien znajdować się w szafie ani w innej zabudowanej czy odgrodzonej części domu. Aby wzmocnić wi-fi, należy usunąć wszelkie przeszkody, jakie sygnał może napotkać na drodze od routera do urządzenia docelowego.
 
Router może mieć również błędnie ustawioną antenę. Ten niewielki, wystający element urządzenia jest bardzo ważny, ponieważ umożliwia emitowanie sygnału na boki. Jedna antena jest wystarczająca do obsługi jednopoziomowego mieszkania. Jeżeli kondygnacji jest więcej, warto zatroszczyć się o model urządzenia z dwoma antenami. Ustaw jedną z nich pionowo, a druga poziomo, aby sygnał dotarł bez przeszkód na każde piętro. Upewnij się też, że w pobliżu routera nie znajdują się inne urządzenia elektryczne. Ich usunięcie może być odpowiedzią na pytanie, jak wzmocnić sygnał wi-fi bez konieczności przejścia na wyższą częstotliwość.
 

Czym się różnią pasma 2.4 i 5 Ghz? Kiedy warto korzystać z wyższej częstotliwości wi-fi?

Częstotliwość wi-fi na poziomie 2.4 GHz stanowi ustawienie fabryczne w wielu urządzeniach, takich jak mikrofalówka, dekoder czy radio. Często jest również domyślnym ustawieniem routera, nawet gdy ten jest przystosowany do pracy na paśmie 5 GHz. Jeżeli więc zauważasz, że Twój internet spowalnia, na przykład z powodu jednoczesnej pracy kilku urządzeń działających na tej samej częstotliwości, nie zastanawiaj się jak wzmocnić odbierany sygnał wi-fi. Na początku spróbuj przełączyć router na pasmo o wyższej przepustowości.
 
Nie wiesz, jak to zrobić? Nic nie szkodzi! Skorzystaj z Systemu Inteligentne Wifi, który jest dostępny dla wszystkich Klientów UPC posiadających Connect Box lub Giga Connect Box na wybranych obszarach. Oprogramowanie automatycznie przełącza router między sieciami 2.4 Ghz i 5 Ghz, w zależności od warunków, w których chcesz korzystać z sieci!
 
A jeśli to nie wystarczy...

 


Poznaj wzmacniacz sygnału wi-fi UPC WiFi POD

Wzmacniacz sygnału wi-fi działa w systemie mesh. Za jego pomocą możesz utworzyć sieć współpracujących ze sobą urządzeń, które są połączone ze źródłem sygnału internetowego. Rozważ zaopatrzenie się w taki wzmacniacz, aby mieć dostęp do sieci bezprzewodowej, zwłaszcza jeżeli Twój dom lub mieszkanie ma wiele kondygnacji. Utworzenie sieci mesh to najlepszy i najpewniejszy sposób na to, jak wzmocnić zasięg wi-fi.
 
UPC WiFi POD to szczególny rodzaj wzmacniacza sygnału wi-fi. Ma wiele zalet, które sprawiają, że bije na głowę pozostałe urządzenia tego typu. Przede wszystkim jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i w instalacji. Wystarczy pobrać aplikację UPC Connect na urządzenie mobilne i w kilku krokach sprawić, że sieć w całym domu zacznie działać!
 
Po drugie jest to urządzenie inteligentne, przełączające się automatycznie pomiędzy poszczególnymi stacjami. Możesz podłączyć aż do trzech POD-ów i nie obawiać się o utratę dostępu do sieci nawet wówczas, gdy wędrujesz ze swoim smartfonem po całym domu. Używanie sieci mesh to także doskonała odpowiedź na pytanie, jak wzmocnić sygnał wi-fi w laptopie. Inteligentna aplikacja UPC Connect samodzielnie wykrywa miejsca, w których sygnał słabnie, i podpowiada, aby tam właśnie zainstalować dodatkowe wsparcie.
 
Trzecim atutem UPC WiFi POD jest jego nowoczesny design. Urządzenie jest niewielkie, ma estetyczny kolor i kształt, dzięki czemu doskonale komponuje się z wystrojem każdego wnętrza.
 
Wiesz już, jak wzmocnić sygnał wi-fi w domu i osiągnąć najszerszy możliwy zasięg. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://www.upc.pl.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij