Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 16 sierpień 2022 Aktualizacja 16 sierpień 2022

Jak stworzyć idealne stanowisko dla gracza?

bolda500 16 sierpień 2022

Granie w Polsce nie należy do najtańszych hobby, nic więc dziwnego, że wielu graczy, tworząc swoją pozycję kosztem innych rzeczy, myśli przede wszystkim o zainwestowaniu w komputer.
 
Nawet pomijając kwestie estetyczne, porządne miejsce do gry musi zapewniać użytkownikowi komfort, a przede wszystkim dbać o jego zdrowie. Źle wyregulowany fotel może prowadzić do poważnej degeneracji kręgosłupa, a także zbyt wysoki monitor czy telewizor (jak to ma miejsce w przypadku graczy konsolowych).
 
Niedopasowane biurko ze zbyt grubym blatem może wywierać nacisk na przedramię, co w najgorszym przypadku może prowadzić do stanu zwanego zespołem cieśni nadgarstka. Przede wszystkim więc upewnij się, że pokój gracza jest wygodniejszy. Dopiero wtedy rozważysz wizualizacje. Oczywiście są one również ważne – jeśli pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu, wygląda dobrze, automatycznie poczujemy się lepiej. Ponadto za pomocą kilku technik możesz wyrazić siebie więcej, podkreślając w ten sposób swoją miłość do gier komputerowych.

 

Reklama

Jaki laptop gamingowy wybrać?

[zródło obrazu: techpolska.pl]
Główną zaletą laptopów do gier w porównaniu z komputerami stacjonarnymi jest ich mobilność i mniejszy rozmiar. Dlatego to rozwiązanie jest odpowiednie dla graczy, którzy nie mogą zmieścić w pokoju dużego stołu do gier, gdzie mogą postawić komputer i podłączyć monitor. Oczywiście zawsze możesz podłączyć dodatkowy monitor do laptopa do gier, ale nie jest to wymagane, dzięki czemu możesz zmieścić cały sprzęt do gier na małej przestrzeni.
 
Najlepsze laptopy do gier nazywane są zamiennikami komputerów stacjonarnych. W związku z tym laptop może być świetnym urządzeniem do gier, nie gorszym od komputera stacjonarnego pod względem jakości gry. Oczywiście nie musisz zadowalać się najbardziej zaawansowanym modelem, ponieważ nawet te ze średniej półki zapewnią ci wysoki poziom grania. Tylko nie schodzić poniżej minimalnych wymagań, które powinien spełniać laptop do gier.
 
Na ekranie laptopa zobaczysz wszystko, co wyprodukują jego podzespoły, więc wybierz urządzenie o najwyższej rozdzielczości – minimum full HD, najlepsze 3K lub 4K. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej szczegółów zobaczysz na płocie Geralta z Rivii, a gdzieś w oddali dostrzeżesz ośnieżone szczyty.

Wygodne biurko do grania

[zródło obrazka: techpolska.pl]
Stół do gier jest równie ważny jak odpowiednie krzesło. Pewnie zastanawiasz się, czym taki mebel różni się od standardowego biurka? Tych różnic jest wiele. Po pierwsze, stół do gier to mebel, który zapewnia większą powierzchnię użytkową niż zwykły stół. Nic dziwnego – pozycja gracza często wymaga powierzchni, która jest gotowa na umieszczenie dużej liczby urządzeń dla gracza, takich jak: jeden lub więcej monitorów, duża klawiatura do gier, specjalna mysz do gier oraz zestaw głośników do gier lub słuchawek. Przed wyborem stołu do gier należy zwrócić uwagę na jego dokładne wymiary i sprawdzić, czy podana powierzchnia jest na tyle duża, aby pomieścić cały sprzęt, który docelowo zostanie umieszczony na stole.
 
Co jeszcze mogę uzyskać, kupując stół do gier? Między innymi właściwe rozcięcie jego granic. Dzięki temu gra na takim stole jest wygodniejsza i bardziej bolesna dla przedramienia lub nadgarstka gracza. Warto również zwrócić uwagę na wybór dodatkowych funkcji. Dobry stół do gier może mieć między innymi uchwyt na napoje, zaczep na słuchawki, czy otwór umożliwiający swobodne „wypuszczenie” przewodu zasilającego urządzenia do gier.

Fotel gamingowy

[zródło obrazka: techpolska.pl]
Chcąc kupić rasowy fotel, który przetrwa wiele lat i zapewni najwyższy komfort, trzeba dużo wydać lub poszukać. Przy okazji unikaj rozpieszczania modeli głośnikami, podświetleniem czy innymi niepotrzebnymi gadżetami. Tylko wtedy warto zainwestować w fotele kubełkowe. Na tym rynku producenci często ślepo kopiują znane rozwiązania dla foteli wyścigowych, nie biorąc pod uwagę różnic funkcjonalnych. W rezultacie kupiliśmy model, który był zły dla zdrowia i szybko gnił. Jest to brutalne, ale niestety w wielu przypadkach.
 
Przy okazji zachęcam do przeczytania mojego artykułu o tym, jak prawidłowo siedzieć w fotelu do gry (kubełkowym). To nie jest tak proste, jak czystorasowe ergonomiczne fotele, które faktycznie dopasowują się do kształtu ciała. Nauczmy się więc podstaw anatomicznych, aby lepiej dopasować samo krzesło i sposób, w jaki na nim siedzisz. Wracając do tematu, jeśli masz ochotę na krzesło kubełkowe, przeczytaj nasz przewodnik, jak wybrać fotel do gier. Ucząc się cennych rad, kupisz coś lepszego.
 
Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym jak wyposażyć miejsce dla gracza koniecznie zobacz artykuły na: https://techpolska.pl/

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij