Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 19 styczeń 2023 Aktualizacja 19 styczeń 2023

Biurka elektryczne – meble pełne zalet

bolda500 19 styczeń 2023

O tym, jak ważne są bezpieczeństwo i ergonomia pracy, świadczyć mogą wymogi BHP w miejscach pracy czy placówkach edukacyjnych. Dotyczy to zarówno działań fizycznych, jak i statycznej pracy siedzącej. Ergonomiczne dostosowanie stanowiska korzystnie wpływa na nasze zdrowie i komfort, zwłaszcza wtedy, gdy spędzamy w jednym miejscu wiele godzin.
 
Choć oczywiście postawa siedząca kojarzy się nieprzypadkowo z 8-mio godzinnym dniem pracy, to przyjmujemy ją również w zaciszu popularnego w ostatnim czasie home office czy relaksując się przy grach komputerowych. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to właśnie stanowisko komputerowe i czas przy nim spędzany najsilniej i niestety najmniej korzystnie wpływa na naszą sylwetkę i zmiany postawy.
 
Jednocześnie jest jednak najłatwiejsze do zaadaptowania pod wymogi własnego komfortu i ergonomii. Wystarczy bowiem zdecydować się na inwestycję w biurka elektryczne, których cechy postaramy się przybliżyć w niniejszym artykule.

Biurko elektryczne jako czynnik ergonomii pracy

Wiele zostało już napisane i powiedziane o czynnikach wpływających na utrzymanie poprawnej postawy podczas siedzącej pracy. Dostosowanie wysokości monitora i odległości wzroku od jego matrycy, stosowanie podkładki pod mysz komputerową ze stabilizatorem nadgarstka czy wygodny fotel biurowy z wkładem lędźwiowym, to tylko niektóre z nich.
 
Coraz większą uwagę producenci wyposażenia biurowego i gamingowego przykładają także do biurek, o których nieco zapomina się w trakcie organizowania ergonomicznego stanowiska pracy czy rozrywki. Z tego powodu na współczesny rynek coraz śmielej wchodzą biurka elektrycznie regulowane. Są to meble, które pozwalają na dostosowanie wysokości blatu do jego użytkowników.
 
 
Oczywistą zaletą jest zatem brak konieczności wymiany biurka ze względu na ich wzrost, a co za tym idzie – optymalizacja tego samego miejsca pracy dla zmieniających się w nim pracowników. Może być to efektywne rozwiązanie w zakładach, w których pracownicy korzystają zmianowo z tych samych stanowisk lub przy częstej rotacji kadry.
 
Biurko regulowane elektrycznie posiada zwykle kilkudziesięciocentymetrowy zakres zmian wysokości, od położenia blatu około 70 cm nad podłogą aż do ponad metrowej wysokości. Z tego względu nadaje się do użytkowania zarówno przez bardzo niskie osoby, jak i bardzo postawnych pracowników.
 
 

Biurko podnoszone elektrycznie idealnym wyborem dla dziecka

We współczesnych czasach dzieci i młodzież spędzają przed komputerem coraz więcej czasu, czyniąc z niniejszego sprzętu, wraz z upływem lat, także narzędzie swojej pracy, a co za tym idzie źródło zarobków. Inwestując więc w biurko stojące elektryczne, można śmiało zakładać, że spełni ono swoją funkcję w pokoju dziecka od momentu ukończenia przez nie kilku lat, nawet do zatrzymania jego procesu wzrostu.
 
Jak już wspomniano, jest to możliwe dzięki temu, że w biurku podnoszonym elektrycznie można w sporym zakresie dostosować położenie blatu roboczego do wzrostu młodego użytkownika. Mebel, który niejako „rośnie” wraz z dzieckiem będzie gwarantował nie tylko wygodę i wysoki komfort użytkowania, ale także zadba o postawę i właściwy rozwój układu ruchu młodej jednostki.
 
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla naszego zdrowia byłaby całkowita rezygnacja z wielogodzinnej, bardzo często złej pozycji siedzącej. Niestety tego typu dywagacje zapewne pozostaną jedynie w sferze marzeń, bowiem trudno wyobrazić sobie kilku lub kilkunastoletniego człowieka rezygnującego z korzystania z komputera bądź wyeliminowanie siedzącej pracy biurowej.

 


 
Przez wzgląd na to, warto więc zadbać o zdrowie użytkowników sprzętu komputerowego w inny sposób – poprzez ergonomiczne przystosowanie miejsca, w którym i tak wykonywać będą codzienne czynności, do czego bez wątpienia przysłużą się biurka elektrycznie regulowane, które odnaleźć można m.in. w asortymencie sklepu meblujdom.pl

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij