Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 29 maj 2023 Aktualizacja 29 maj 2023

5 najciekawszych gier dla dzieci na Playstation 4

bolda500 29 maj 2023

Dzieci chętnie odkrywają fascynujący świat gier! Zwykle pierwsze próby podejmują - pod opieką rodziców - na tablecie lub smartfonie. Następnie - przychodzi czas na konsolę. PlayStation 4 jest racjonalnym budżetowo wyborem, by rozpocząć przygodę z gamingiem! Pozostaje tylko wybrać odpowiednie gry. Zobacz ranking najciekawszych tytułów dla młodych graczy.

Jak wybrać grę dla dziecka?

Wybór gry dla dziecka powinien uwzględniać kilka czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na oznaczenie PEGI. Wskazuje ono, dla gracza w jakim wieku przeznaczony jest konkretny tytuł. Dzięki temu masz pewność, że w fabule nie znajdą się żadne wątki, które mogłyby dziecko przestraszyć lub zniechęcić.
 
Pamiętaj również, by tematycznie dobrać grę do zainteresowań młodego gracza. Szukasz pomysłu dla fana samochodzików? Kup wyścigi! Chcesz podarować upominek dla miłośniczki tańca? Zdecyduj się na grę taneczną. Dziecko znacznie chętniej zacznie odkrywać świat gamingu, gdy towarzyszyć mu będą ulubieni bohaterowie filmów i bajek.

 


5 polecanych gier dla dzieci na PlayStation 4

Chcesz kupić dziecku nową grę? Skonsultuj jej tytuł z samym zainteresowanym! To właśnie młody gracz może ci podpowiedzieć, jakie aktualnie zainteresowania są u niego na topie lub którą bajką ostatnio się zachwycił. Rośnie przez to szansa, że twój prezent będzie udany!
 
Zobacz chętnie kupowane gry dla dzieci, które zbierają pozytywne recenzje młodych graczy i ich rodziców.
  • Psi Patrol: Grand Prix - tej ekipy nie trzeba nikomu przedstawiać! Psi Patrol rusza do akcji - tym razem wyzwaniem są wyścigi. Malownicze trasy prowadzą przez Zatokę Przygód, ośrodek snowboardowy Jake’a oraz pełną niespodzianek dżunglę. Możesz dostosować swój pojazd, korzystając z naklejek, a w trakcie wyścigu - używać sztuczek, które zwiększą twoją szansę na zwycięstwo! Nie zabraknie burmistrza Humdingera, który będzie chciał uniemożliwić ci zajęcie pierwszego miejsca.
  • Wiedza To Potęga - propozycja dla nieco starszych dzieci, które chodzą już do szkoły. To quiz wiedzy, w który można zagrać z rodzina i przyjaciółmi. Oprócz prawidłowego odpowiadania na pytania z różnych dziedzin, można sięgać po cały arsenał metod, które uniemożliwią zwycięstwo konkurentom!
  • Świnka Peppa: Światowe Przygody - to jedna z najpopularniejszych bohaterek animacji dla dzieci! Peppa wyrusza w podróż dookoła świata, szukając najlepszych miejsc do zabawy. Odwiedzi m.in. Nowy Jork czy Paryż. Twoim zadaniem będzie zbudowanie domu, a także - przeżywanie przygód, jakie napotka główna bohaterka. Podróżowanie bez wychodzenia z domu? Tylko z Peppą!
  • Smerfy: Misja Złoliść (The Smurfs: Mission Vileaf) - niebieskie stworki to bohaterowie bajki, którą lubią zarówno więksi, jak i mniejsi! Nikczemny czarownik Gargamel opracował kolejny plan złapania wszystkich Smerfów, opracowując nikczemną roślinę, czyli Złoliść. Wyborowa drużyna Smerfów, w skład której wchodzi Osiłek, Ważniak, Smerfetka i Łasuch, ma za zadanie pokrzyżować mu plany.
  • Just Dance 2022 - gra, która podrywa do tańca! Jeśli nie chcesz, by dziecko spędzało czas przed ekranem, siedząc, podaruj mu ten tytuł. Zadaniem gracza jest odtwarzanie układów tanecznych do największych hitów. Im więcej zawodników - tym lepiej, więc to świetna propozycja dla całej rodziny.
Sprawdź gry na PlayStation 4 w sklepie MediaMarkt i wybierz jakąś dla swojego dziecka! Każdy z polecanych tytułów ma oznaczenie PEGI 3, więc mogą po nie sięgnąć już najmłodsi gracze.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij