Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 14 sierpień 2023 Aktualizacja 14 sierpień 2023

Czy fotele gamingowe są tylko dla graczy?

bolda500 14 sierpień 2023

W ostatnich latach niewątpliwie dało się zaobserwować wzrost popularności i znaczenia gier również w kontekście rozgrywek na poziomie międzynarodowym. Powstają szkoły gamingowe, gdzie realizowane są rozgrywki e-sportu, wielu młodych ludzi wiąże przyszłość z rynkiem gier – w tym z ich projektowaniem – niesłabnącą popularnością cieszą się streamy, a nawet wyspecjalizował się specjalny rodzaj coachingu, umożliwiający osiąganie lepszych wyników w e-sporcie. Nic dziwnego, że podstawowym sprzętem gracza jest specjalistyczny fotel, w którym spędza on wiele godzin. Czy taki fotel sprawdzi się w tylko u gamerów?

Czym wyróżnia się dobry fotel gamingowy?

Fotel gamingowy powstał z myślą o osobach, które spędzają dużo czasu grając oraz prowadząc transmisje na żywo. Jednakże tego typu fotele da się zaobserwować wśród YouTuberów, których tematyka kanału niekoniecznie związana jest z grami. Ergonomiczny charakter foteli gamingowych, funkcjonalność, a także design zaowocowały tym, że zarówno dorośli gracze, jak i rodzice dzieci stawiających pierwsze kroki w e-sporcie darzą te fotele olbrzymim zaufaniem. Czym powinien wyróżniać się taki fotel? Przede wszystkim musi zapewniać użytkownikowi zachowanie odpowiedniej postawy i wygody podczas gry. Nie chodzi tu tylko o możliwość regulacji siedziska, jaką mogą poszczycić się również fotele biurowe, lecz o dodatkowe udogodnienia, w tym możliwość dostosowania oparcia do grania w pozycji leżącej. Pozwala on na wszelaką regulację, począwszy od podłokietników, skończywszy na zagłówku. Warto też zaznaczyć, że producenci foteli gamingowych kładą szczególny nacisk na projekt oparcia, tak aby odciążało plecy, umożliwiając komfort podczas wielogodzinnej grze czy transmisji na żywo. Tutaj możemy zadać sobie pytanie, czy fotel gamingowy sprawdzi się też w przypadku zwykłego śmiertelnika, a więc osoby pracującej przed komputerem na pełny etat?

Dla kogo sprawdzi się fotel gamingowy?

Fotele gamingowe pierwotnie miały służyć graczom, stąd na rynku pojawiło się wiele modeli dostosowanych do ich indywidualnych preferencji. Do gustów klientów przypadły na przykład fotele z LED, dzięki którym podczas transmisji widać użytkownika, co z kolei umożliwia wyróżnienie się. Interesujący wygląd foteli w połączeniu z wygodnymi poduchami i oparciem pozwalającymi na wielogodzinną grę w pozycji siedzącej, która nie skutkowałaby bólami pleców, karku i ramion, przyciągnęły zainteresowanie osób pracujących zdalnie. Praca biurowa jest bowiem ciężka; chociaż nie trzeba schylać się i dźwigać, każdy, kto spędził kilka dni przyklejony do klawiatury i monitora, odczuwa skutki tego rodzaju pracy. Fotel gamingowy, mimo iż nazwa sugeruje, że może być stosowany wyłącznie w trakcie grania, nada się jako alternatywa dla zwykłego fotelu biurowego. Zalety posiadania fotela dla graczy cenią nie tylko dorośli, ale też młodzież i dzieciaki, które muszą spędzać wiele godzin na nauce i odrabianiu zadań domowych.
 
Chociaż rynek oferuje nam fotele wyspecjalizowane pod potrzeby graczy i streamerów, warto pamiętać, że znajdzie zastosowanie przy codziennych obowiązkach takich jak praca i szkoła. Praktyczne wykorzystanie fotela gamingowego wspomaga zdrową postawę pleców i skutkuje dobrym samopoczucie osób pracujących przed komputerem.
 
Artykuł sponsorowany.


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij