Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 22 maj 2024 Aktualizacja 22 maj 2024

Jaki prezent dla 12-latka wybrać?

bolda500 22 maj 2024

Wybierasz się na urodziny, szukasz odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka, a może chcesz podarować coś 12-latkowi przy okazji odwiedzin? Każda okazja jest dobra, jednak nie zawsze łatwo wybrać upominek z pewnością, że będzie udany. Jaki prezent wybrać dla 12-latka i co wziąć pod uwagę? Oto kilka przydatnych wskazówek wraz z pomysłami na uniwersalne prezenty, które sprawdzają w wielu okolicznościach.

Jak wybrać udany prezent dla 12-latka?

Planujesz wybrać prezent dla 12 latka? Pamiętaj więc, że w tym wieku młodzi nastolatkowie często porzucają klasyczne zabawki na rzecz przedmiotów związanych z ich indywidualnymi zainteresowaniami. Choć istnieje co najmniej kilka prezentów uniwersalnych, najlepiej dobrany upominek, który naprawdę sprawi radość dziecku, znajdziesz wtedy, gdy weźmiesz pod uwagę zebrane informacje na jego temat. Co jest ważne i o co warto pytać? Przede wszystkim o zainteresowania i ulubione sposoby spędzania czasu wolnego.
 
Nastolatek, dla którego szukasz prezentu, jest jednym z tych spędzających czas przy książkach i pracach plastycznych? A może większość czasu wolnego spędza na zewnątrz, jeżdżąc na rowerze albo na rolkach? Są także nastolatki zgłębiające inne pasje, na przykład interesujące się kosmosem albo światem gier komputerowych. Im więcej wiesz, tym lepiej dobrany prezent jesteś w stanie wybrać, dlatego warto zebrać jak najwięcej informacji.

 


Kilka uniwersalnych pomysłów na prezent dla 12-latka

Brakuje Ci pomysłów i szukasz inspiracji? Spróbuj dowiedzieć się więcej na temat potrzeb 12-latka. Może jest coś praktycznego, co mu się przyda? To właśnie praktyczne prezenty tworzą najlepsze uniwersalne upominki odpowiednie w większości sytuacji. Jedyne, co warto sprawdzić jeszcze przed ich wyborem, to czy dziecko faktycznie potrzebuje danych przedmiotów – jeśli ma ich już nadmiar, pomimo funkcjonalności mogą okazać się zbędne.
  • Przybory szkolne – każdy 12-latek chodzi do szkoły, gdzie potrzebna jest mu cała masa różnych artykułów. Piórniki, przybory piśmiennicze, notesy, a może nawet całe plecaki – wybór jest duży, a każdy produkt znajdzie swoje zastosowanie w szkolnej ławce.
  • Kosmetyki – to prezent polecany głównie dla 12-letnich dziewcząt. Kolorowe cienie do powiek, balsamy do ciała, perfumy, a może kosmetyki do kąpieli – jest z czego wybierać. Pamiętaj jednak, że wśród kosmetyków znajdziesz odpowiednie produkty również dla chłopców, w tym na przykład perfumy idealne dla nastolatków albo żele do mycia twarzy, które łagodzą zmiany trądzikowe częste w okresie dojrzewania.
  • Przybory do pokoju – elegancka lampka nocna, miękka pufa, komplet pościeli, a może mata na biurko – wśród akcesoriów wybieranych do pokoju nastolatka można wymienić wiele propozycji. Przed ich wyborem koniecznie dowiedz się, jak wygląda pokój dziecka i czy jest coś, czego w nim brakuje.

Prezenty dobrane do zainteresowań dorastającego dziecka

Chcesz wybrać jak najlepiej spersonalizowany prezent, który idealnie wpasuje się w gusta tego konkretnego dziecka? Zwróć więc szczególną uwagę na jego zainteresowania i ulubione aktywności. Może zbiera gry planszowe i często spotyka się ze znajomymi na rozgrywki? A może należy do dzieci aktywnych, które większość wolnego czasu spędzają w ruchu?
 
Dla aktywnych 12-latków dobrym pomysłem na prezent mogą być różnego rodzaju akcesoria sportowe jak rolki, ogrodowa trampolina, deskorolka albo piłka. Jeżeli dziecko ma swoją ulubioną dyscyplinę sportową, możesz wybrać coś przeznaczonego właśnie do niej, jak na przykład ochraniacze przydatne w piłce nożnej albo licznik rowerowy.
 
Pomysłem na prezent dla 12-latka może być także książka, jednak tylko wtedy, gdy rzeczywiście lubi czytać. Prezenty nie powinny zmuszać dzieci do nielubianych aktywności, więc przed wyborem książki upewnij się co do preferencji 12-latka. Jeśli szukasz zabawki dla dziecka w tym wieku, pamiętaj, że musi być to coś angażującego i w tym przypadku również związanego z tym, co lubi robić. 12-latki lubią spędzać czas na przykład przy klockach lego i różnego rodzaju zestawach w stylu „zrób to sam”, jak komplety akcesoriów do robienia biżuterii albo samodzielnego malowania obrazów po numerach.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij