Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 20 marzec 2019 Aktualizacja 21 marzec 2019

Minecraft przez LAN lub Hamachi - poradnik

POTTERMAN 21 marzec 2019
Granie w Minecraft w pojedynkę może się znudzić. Jak więc zagrać ze znajomymi? Do wybrou masz 3 opcje, sieć lokalna w domu czyli LAN/WIFI, grę na serwerach publicznych oraz alternatywę gry przez internet ale w zamkniętej sieci znajomych czyli przez Hamachi. 
 

Minecraft prze WI-FI/LAN

Jeśli jesteście w domu, albo podłączeni pod jedną sieć Wi-Fi, proces jest banalnie prosty.
 
Po uruchomieniu (wczytaniu sava lub storzeniu nowego świata) gry dla jednego gracza, obok opcji gry można zobaczyć przycisk uruchom w sieci lokalnej. Po ustawieniu trybu gry i dostępu do komend, powinna wyświetlić się taka informacja:
Teraz, gdy druga osoba uruchomi u siebie zakładkę gry wieloosobowej, powinna zobaczyć świat pod listą serwerów:

Jeśli nie znajdujecie się w jednej sieci, można użyć Hamachi w celu połączenia się ze sobą, nawet jeśli ta druga osoba mieszka bardzo daleko od was.

Reklama

 

Minecraft przez Hamachi

Instalacja Hamachi

Hamachi można pobać z https://www.vpn.net/, następnie uruchomić instalator i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.
 

Konfiguracja Hamachi

Po kliknięciu w "Utwórz nową sieć" wyświetli się okno:
Wpisujemy nazwę ID sieci: np. serwermcwdomu oraz ustawiamy swoje hasło, aby ograniczyć dostęp do sieci tylko osobom znającym hasło.
 
W celu dołączenia do sieci Hamachi (np. przez kolegę w innym domu) należy kliknąć "Dołącz do istniejącej sieci" i wypełnić poniższe okno odpowiednimi danymi:
W celu dołączenia do gry, jedna z osób zakłada grę podobnie jak powyżej a druga dołącza do istniejącej sieci. Aby się połączyć, z ekranu sieci w Hamachi klikamy prawym przyciskiem myszy na osobę, która grę założyła, wybieramy "Kopiuj adres IPv4".
 
W menu gry Minecraft, wchodzimy do menu gry wieloosobowej, dodajemy nowy serwer, jako adres wklejamy IP, które skopiowaliśmy z Hamachi i gotowe!
 

Dodatkowa porada dotycząca Hamachi

Dzięki temu rozwiązaniu, możemy grać nawet w kilka osób przez Hamachi, ale należy pamiętać, że dużym ograniczeniem będzie tutaj predkość internetu komputera, który tworzy (hostuje) serwer. Zalecane jest aby osoba z najszybszym komputerem i najszybszą siecią internet tworzyła grę,.
 

Oceń artykuł
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (16 ocen)
Udostępnij