Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 04 sierpień 2021 Aktualizacja 04 sierpień 2021

Nowy laptop do gier - na co zwracać uwagę przy wyborze?

bolda500 04 sierpień 2021

Współczesne laptopy do gier potrafią dorównywać wydajnością i możliwościami niejednemu komputerowi stacjonarnemu. Ważnej jest jednak, aby przy zakupie sprzętu uwzględnić kluczowe parametry, dzięki którym sprzęt będzie sprawdzał się optymalnie.
 
Wybierasz nowy laptop do gier, na co zwracać uwagę przy zakupie? Przeczytaj, w jakim stopniu procesor, pamięć RAM i szybki dysk wpływają na pracę sprzętu i dlaczego nie tylko karta graficzna czy dobry ekran są ważne.

 


Kluczowe parametry laptopów dla graczy

Wbrew pozorom najważniejsze cechy laptopa gamingowego to nie karta graficzna, jak niektórzy sądzą. O wydajności sprzętu decydują przede wszystkim procesor, RAM i dysk. Przeczytaj, co w pierwszej kolejności uwzględniać kupując laptop do gier, na co zwracać uwagę:
 
podzespoły znaczenie dobry wybór
procesor odpowiada za szybkość pracy komputera, przetwarzania danych, koordynuje pracę podzespołów; wielordzeniowy procesor z wysoką częstotliwością taktowania
pamięć RAM szybka pamięć o dostępie swobodnym, pozwala na przechowywanie kodu i aktualnych danych aplikacji i błyskawiczny dostęp do nich procesora pojemna pamięć wysokiej klasy, o dużej częstotliwości taktowania
dysk twardy przechowuje w sposób trwały oprogramowanie, gry i ich dane; jego szybkość decyduje o czasie uruchamiania systemu, gier, a także zapisywania stanu gry czy ładowania nowych poziomów pojemny i szybki dysk SSD lub hybrydowy, połączenie SSD z HDD
karta graficzna częściowo decyduje o jakości wyświetlanego obrazu, jego dynamice, obsłudze w grach wysokiego poziomu detali, efektów specjalnych dedykowana karta graficzna z szybkim układem i dużą ilością pamięci
 
Jak łatwo zauważyć procesor, RAM, dysk, a także grafika mają szczególną wagę przy zakupie laptopa do gier, ale także do innych zastosowań.
 

Nowy laptop do gier - na co zwracać uwagę w drugiej kolejności?

Szukając najlepszego laptopa do gier, warto zwrócić uwagę również na szereg innych parametrów oraz rozwiązań. Mogą one znacząco zwiększyć komfort gry, uprzyjemnić rozgrywkę. Są to między innymi:
  • duży, czytelny ekran o wysokiej rozdzielczości,
  • pełnowymiarowa klawiatura podświetlana, dedykowane przyciski dla graczy,
  • dedykowane oprogramowanie producenta zwiększające wydajność w trakcie gry,
  • solidna bateria pozwalająca na długi czas gry bez zasilania sieciowego,
  • najnowsze technologie łączności sieciowej - np. WiFi 6, WiFi 6E, wydajny port Ethernet.
Niemal każdy z producentów laptopów gamingowych, na przykład firmy ASUS, HP, MSI czy Acer proponują autorskie technologie, które będą stwarzać doskonałe warunki do gry.
 

Gamingowy laptop czy komputer stacjonarny - co lepsze?

Każde z rozwiązań, zarówno laptopy dla graczy, jak i komputery PC i laptopy klasyczne mają swoje zalety i wady. Zwykle maksymalną wydajność można uzyskać w komputerach stacjonarnych, zaś mobilność - w laptopach. Za podobną wydajność w laptopie trzeba zapłacić sporo więcej niż w komputerze stacjonarnym o takich samych parametrach, z drugiej strony jednak nie trzeba kupować jeszcze ekranu, głośników czy klawiatury. 
 

Gdzie znaleźć kompletne informacje o zakupie laptopów do gier?

Potrzebny Ci laptop do gier i chcesz wiedzieć więcej, na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Wejdź na Ceneo.pl, by poznać opinie, rekomendowane produkty oraz przydatne informacje wspomagające zakup. Znajdziesz tam również najlepsze oferty, dzięki którym uda Ci się kupić nowy laptop do gier w najlepszej cenie.
 

Jaki laptop do gry Minecraft? Zapoznaj się z naszą propozycją.

Graficznie gra Minecraft może nie wydaje się zbyt wymagająca, ale to tylko pozory. Jeśli szukasz laptopa w przystępnej cenie, który pozwoli Ci grać w Minecraft oraz wiele innych gier, które obecnie są popularne, naszą propozycją jest model laptopa ASUS TUF Gaming FX505DY. Wybraliśmy ten model, ponieważ jego cena jest bardzo korzystna i posiada bardzo dobre parametry (matowa martyca IPS, wydajna karta graficzna), z możliwością przyszłej rozbudowy o większą ilość pamięci ram (do 32 GB) oraz szybszy dysk. Ten i inne laptopy znajdziesz na Ceneo.pl.
Zródło obrazka: centrumxp.pl

 

Artykuł partnera: Ceneo.pl

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij