Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 02 wrzesień 2018 Aktualizacja 26 wrzesień 2018

3 automatyczne farmy roślin w Minecraft 1.13

Logout 26 wrzesień 2018

Dziś przedstawimy Wam 3 automatyczne farmy, które z pewnością okażą się przydatne w waszych przygodach z Minecraft! Zaczynajmy!
 
 

Farma zboża, marchewek, ziemniaków i buraków

Pierwsza z nich to pół-automatyczna farma ziemniaków, buraków, zboża lub marewek. Jej działanie polega na tym, że gdy posadzimy ziarna jednej z tych roślin observer prześle sygnał redstone do 3 dispenserów które używają na nich mączki kostnej. Pozwala to w bardzo szybki sposób uzupełnić niedobory w naszym spichlerzu.

Farma melonów i dyń

Druga farma to w pełni automatyczna farma melonów lub dyń, której działanie opiera się na na tym, że gdy roślina urośnie jej łodyga zmienia swój stan co ponownie jest wykrywane przez blok obserwujący. Następnie blok ten wysyła sygnał redstone, który zasila tłoki, które niszczą blok danej rośliny i wpychają drop do wody. Rośliny zebrane w ten sposób podróżuja do lejka skąd następnie trafiają do skrzynki.

Farma trzciny cukrowej

Ostatnia farma jest również w pełni automatyczna. Jest to farma trzciny cukrowej, która - jak już pewnie zdążyliście się domyślić - również wykorzystuje do działania blok obserwujący. Podobnie jak w poprzednich farmach, aktualizacja stanu bloku trzciny jest czynnikiem, który powoduje zasilenie tłoków i zebranie rośliny.

 


Kanał Gismo:

 


Oceń artykuł
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2 ocen)
Udostępnij